!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rok Franciszka Łukaszczyka w gminie Poronin - inicjatywy dla dzieci i młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 12:34
Rok 2022 w gminie Poronin został ustanowiony rokiem prof. Franciszka Łukaszczyka. Był on  pionierem radio lecznictwa w Polsce i twórcą polskiej szkoły radioterapii onkologicznej. We współpracy z Marią Skłodowską-Curie współorganizował Instytut Radowy. Kim był Franciszek Łukaszczyk? Dlaczego jest mało znaną postacią? Jak takimi osobami zafascynować młodych ludzi?
Doktor Franciszek Łukaszczyk - dyrektor i naczelny lekarz Instytutu Radowego - w swoim gabinecie przy biurku
Doktor Franciszek Łukaszczyk - dyrektor i naczelny lekarz Instytutu Radowego - w swoim gabinecie przy biurkuFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Urodził się w małej podhalańskiej wsi i stanął ramię w ramię z najwybitniejszymi naukowcami dwudziestowiecznej Europy. Jest ojcem polskiej onkologii. Jest to niezwykła postać o fascynującym życiorysie, o którym jeszcze do niedawna niewiele się mówiło i właściwie niewiele było wiadomo.  

- Postać profesora Łukaszczyka o tyle jest frapująca, bo dzisiaj mówimy o wyrównywaniu szans dzieci z mniejszych ośrodków, z mniejszych miasteczek w stosunku do kolegów, koleżanek, którzy mają możliwość kształcenia się w dużych ośrodkach, ośrodkach akademickich, gdzie szkoły średnie, podstawowe nawet mają kontakt z wyższymi uczelniami i profesorami, którzy tam wykładają – zauważył dr hab. Hubert Wolski. 

Posłuchaj
58:52 2022_11_16 22_00_54_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Rok Franciszka Łukaszczyka w gminie Poronin - inicjatywy dla dzieci i młodzieży

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Nauki im prof. Łukaszczyka, w który zaangażowanych było wiele osób. – Chodziło o to, aby pokazać, że nauka jest fascynująca, żeby zarazić tą nauką młodych ludzi, uczniów ze szkół podstawowych gminy Poronin – tłumaczył dyrektor szkoły w Zębie. W tym celu przygotowano mnóstwo atrakcji, m. in. pokazy, prezentacje, wykłady, doświadczenia czy wystawy, w których brali udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. 

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Anita Żeglen - inicjatorka cyklu wydarzeń upamiętniających Profesora oraz dr hab. Hubert Wolski, ginekolog, doskonały znawca życiorysu Profesora, Piotr Malinowski - dyrektor szkoły w Zębie, organizator projektów w ramach Festiwalu Nauki im prof. Łukaszczyka
Data emisji: 16.11.2022
Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. 

Czytaj dalej:

 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek - nie tylko wystawy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 12:02
Główny oddział Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek znajduje się przy ulicy Podwale 15, a oddział wystaw czasowych działa pod adresem Krzywe Koło 2/4. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji muzealnych, Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek proponuje liczne wydarzenia, między innymi wystawę MAZOWSZE W SPÓDNICY, warsztaty rodzinne DOMEK Z SERCEM, zajęcia w ramach programu edukacyjnego Z KLASĄ W MUZEUM, a także projekt badawczy, którego celem jest utworzenie interaktywnej mapy-wystawy on-line, przybliżającej funkcjonowanie przemysłu zabawkarskiego na Mazowszu w XX wieku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z wizytą w Muzeum - Dom Rodziny Pileckich

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 12:20
Muzeum Dom Rodziny Pileckich mieści się w domu rodzinnym Marii Pileckiej – żony Witolda Pileckiego. Zostało powołane uchwałą Rady Miasta Ostrów Mazowiecka w kwietniu 2016 roku, a niedawno, 2 listopada miało miejsce wielkie otwarcie. – Projektując to muzeum i wystawę mieliśmy na myśli przede wszystkim starszą młodzież i ich rodziny – mówił dyrektor muzeum – Tak staraliśmy się opowiedzieć tę historię, żeby ona była zrozumiała dla młodych ludzi, bo wyszliśmy z założenia, że jak będzie dla nich zrozumiała, to będzie zrozumiała dla wszystkich. Wystawa jest dwujęzyczna, polsko-angielska. 
rozwiń zwiń