Polskie Radio Dzieciom

Uniwersytet Sukcesu otwiera drzwi do IT młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowej

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 11:34
1 marca ruszyła V edycja bezpłatnego programu edukacyjnego, dzięki któremu kobiety w trudnej sytuacji życiowej mogą zdobyć nowy zawód w IT. Więcej w "Strefie rodzica" W Polskim Radiu Dzieciom.
Uniwersytet Sukcesu otwiera drzwi do IT młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowej
Uniwersytet Sukcesu otwiera drzwi do IT młodym kobietom w trudnej sytuacji życiowejFoto: Shutterstock/Undrey

Uniwersytet Sukcesu to inicjatywa otwarta na kobiety znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych. – Przede wszystkim szukamy ambitnych młodych kobiet, które chcą zawalczyć o swoją przyszłość, a jeśli zdarzyło się tak, że wychowały się w domach dziecka, w rodzinach wielodzietnych, w małych miejscowościach, gdzie finansowo było trudniej, to my chcemy sfinansować i ułatwić start w tym życiu – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Elżbieta Wojciechowska. 

Przede wszystkim Czytaj dalej:
 – tłumaczyła prezeska Fundacji Digital University – My nie szukamy osób, które będziemy prowadzić za rękę. Chcemy pootwierać drzwi, a które drzwi dana osoba wybierze, to już jest jej decyzja. 

Posłuchaj
59:26 2023_02_27 21_00_13_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 O bezpłatnym programie edukacyjnym dla kobiet_Strefa Rodzica 27 lutego 2023

 

Aby wziąć udział w projekcie edukacyjnym, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Uniwersytetu Sukcesu. Oprócz niezbędnych danych kontaktowych, w formularzu pojawiają się pytania o motywacje, plany na przyszłość, sytuację życiową i ścieżki rozwoju. 

Po wypełnieniu formularzu każda chętna osoba dostaje od nas link do minikursu, gdzie mówimy o zawodach przyszłości i kompetencjach przyszłości – wyjaśniła Ela Wojciechowska. Później przychodzi czas na test, a jeśli jego wynik będzie pozytywny, kandydatka zostaje zaproszona na rozmowę rekrutacyjną w wersji on-line. Proces rekrutacji trwa od marca do połowy czerwca. Spośród kandydatek wybieranych jest osiemdziesiąt kobiet.

IT obejmuje obecnie ogrom zawodów, które wykorzystują nasze kompetencje miękkie, a więc jest dla każdego. O tym, co Uniwersytet Sukcesu przygotował dla kobiet, które przeszły rekrutację w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania!

Audycja: Strefa Rodzica

Prowadzi: Marcin Perfuński

Gość: Elżbieta Wojciechowska - prezeska Fundacji Digital University

Data emisji: 27.02.2023

Godzina emisji: 21:00

Czytaj dalej:
Jak kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
Czy współczesna kobieta to nadal stereotypowa "kura domowa"?

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

Zobacz także
Czytaj także

Czy współczesna kobieta to nadal stereotypowa "kura domowa"?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 12:46
Jak odnaleźć równowagę w dbaniu o dom, rodzinę, własne potrzeby i pracę zawodową? Czy współczesna kobieta zajmująca się domem to nadal stereotypowa tzw. "kura domowa"? Czy kobiety niepracujące zawodowo, ale dbające o dom i rodzinę nadal słyszą zdanie "Masz czas, przecież Ty nic nie robisz." O tym w "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy 8 marca w Dniu Kobirt. Zapraszamy!
rozwiń zwiń