Polskie Radio Dzieciom

Jak pomóc dziecku w wyborach edukacyjno-zawodowych?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 09:01
Jesteś rodzicem i zastanawiasz się, jak wspierać swoje dziecko, które stoi przed wyborem ścieżki edukacyjnej? Głowisz się, jaki zawód da mu gwarancję odnalezienia się na zmieniającym rynku pracy? Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by - pomimo nieprzewidywalnych zmian - mogło korzystać ze swoich zasobów?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Posłuchaj
119:30 [DAB]Dzieciom(ARCH_2020) 25 maj 2020 20_59_57_SR____.mp3 25.05.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

 

Goście polskiego Radia Dzieciom:

Anna Sowińska - pedagog i doradczyni zawodowa, coach kryzysowy; współautorka scenariuszy lekcji doradztwa zawodowego w projekcie Mapie Karier,

Anna Stokowska - team leader fundacji Katalyst Education i scrum master zespołu programistów Mapy Karier, prywatnie mama dwóch chłopców,

Małgorzata Kazubska - specjalista ds. komunikacji w Mapie Karier, prowadzi warsztaty dla doradców zawodowych i nauczycieli. Prywatnie w świat zawodów wprowadza dwie córki.

Rozmawia: Marcin Perfuński

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: rodzice dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Pozytywna Dyscyplina - alternatywa dla bezstresowego wychowania?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:59
Metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości pomiędzy rodzicem a dzieckiem, która nie uznaje dominującej roli kar i nagród. Pomaga rodzicom zrozumieć i wspierać swoje dzieci. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

A jeśli dziecko połknie szpilkę..

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 23:59
Co zrobić kiedy nasze dziecko połknie szpilkę, monetę? Jak rodzic może zdobywać on-line wiarygodne informacje o zdrowiu dzieci?
rozwiń zwiń