Polskie Radio Dzieciom

"Dźwięk dobry". Niezwykłe dźwięki piły

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 13:35
Piła służy nie tylko do cięcia drewna, na pile można pięknie grać! Jolanta Kula jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wokalistką nagradzaną na wielu festiwalach i konkursach. Ma na koncie program autorski złożony z piosenek z własnymi tekstami w aranżacjach powstałych przy współpracy z innymi muzykami.
Jolanta Kula w radiowym studiu
Jolanta Kula w radiowym studiu Foto: Polskie Radio Dzieciom

Gość Polskiego Radia Dzieciom, Jolanta Kula jest jedną z niewielu Polek (być może nawet jedyną), która gra na pile!

Posłuchaj

59:30 Dzieci_AAC 2023_03_05-10-00-34_DD.mp3 05.03.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 05.03.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Dźwięki starego kina

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2023 13:35
Zapraszamy na wędrówkę po Muzeum Kinematografii w Łodzi, muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Będziemy tropić dźwięki starego kina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dźwięk dobry". W pracowni artysty cukiernika

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 13:35
To był tydzień pełen świąt: dzień radia, walentynki i tłusty czwartek. Przynajmniej trzy powody, żeby wybrać się do cukierni. Co robi cukiernik artysta? Jak wygląda i, przede wszystkim, jak brzmi jego miejsce pracy?
rozwiń zwiń