X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak i gdzie mieszkali władcy?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:45
Dlaczego król Zygmunt III zadecydował o przeprowadzce z Krakowa do Warszawy? Jak przygotować rezydencję królewską? Kogo zatrudnić? Jak urządzić wnętrza?
Audio
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: fb.com/zamek.krolewski.warszawa

Dzięki zajęciom warsztatom organizowanym w ramach cyklu "Wokół królewskiego dworu", ich uczestnicy będą mogli wejść na barokowy "plac budowy”, poznać rzemieślników, którzy budowali i upiększali wnętrza rezydencji królewskiej, poznać ówczesne treny sztuki architektonicznej, zdobniczej, dekoratorskiej. 

Gościem Polskiego Radia Dzieciom był Sławomir Szczocki kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Marta Tarnawska z działu oświatowego w Zamku Królewskim w Warszawie.

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 07.09.2019

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.


Zobacz także

Czytaj także

Zamek Królewski w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:31
Zamek Królewski to jeden z najznamienitszych zabytków Warszawy - ale czy na pewno można nazwać go "zabytkiem"? Zniszczony i odbudowany, zapomniany i odnowiony, budynek przeżył naprawdę wiele. Przekonajcie się, co kryje w sobie Zamek Królewski!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwyczaje świąteczne dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 16:31
Choinka gości w naszych domach od nieco ponad dwustu lat. Jakie zwyczaje towarzyszyły Świętom Bożego Narodzenia wcześniej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wokół królewskiego dworu" - cykl warsztatów w Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 15:15
Czterysta lat temu ludzie ubierali się zupełnie inaczej niż dziś. Oczywiście nosili buty, koszule, sukienki, spodnie ale tylko troszkę przypominały nasze współczesne. Na dworze królewskim należało pokazać się w stroju pięknym i bogatym "Krawiec Jan nie żałował nań srebrnych koronek, zielonych guzików i srebrnych pometek".
rozwiń zwiń