Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Ferie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 21:30
W tym tygodniu odwiedzimy wspólnie Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, a dokładniej mówiąc Park Etnograficzny, który mieści się w samym centrum tego miasta. Czym są takie parki? Jakie różnice znajdziemy pomiędzy chatą kaszubską i kujawską? Czy XIX wieczny młyn znajdujący się na terenie Parku nadal działa? Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi, spacerując szlakiem historii tego regionu!
Wnętrze jednej z chat w Muzeum Etnograficznym w Toruniu
Wnętrze jednej z chat w Muzeum Etnograficznym w Toruniu Foto: fb.com/etnomuzeum.torun

Oczywiście nie zabrakło również informacji dotyczących tego, co podczas tegorocznych ferii proponuje Muzeum naszym słuchaczom!

Posłuchaj
59:45 2024_02_17 15_00_02_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 17 lutego godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Oliwia GemzaMuzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Audycja jest częścią cyklu w "Dawno, dawno temu" - "Ferie z muzeum"

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 17.02.2024

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 16:30
Zapraszamy na wyprawę w głąb Ziemi! Wszystko to za sprawą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i organizowanych przez nich tegorocznych ferii. I tak odwiedzimy podziemny świat pełen magicznych opowieści, odważnych górników oraz zagadek, które przybliżą nam historię tego jak dawniej wyglądała praca pod ziemią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Willa Oskara Caro w Muzeum w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 16:30
Muzeum w Gliwicach jest z najstarszych na Śląsku. Zostało założone w 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie i składa się z kilku oddziałów. W audycji odwiedzimy jeden z nich - Willę Caro.
rozwiń zwiń