Polskie Radio Dzieciom

Zwierzęta, które budzą się po zimie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 19:00
W audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu oraz o tych, które powracają do nas na wiosnę. Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
Z nastaniem mrozów borsuk zasypia w norze. W cieplejsze dni budzi się i wychodzi z nory, by zaspokoić pragnienie lub coś złowić.
Z nastaniem mrozów borsuk zasypia w norze. W cieplejsze dni budzi się i wychodzi z nory, by zaspokoić pragnienie lub coś złowić.Foto: pixabay.com

Audycja: Zwierzyniec
Data emisji: 24 marca godz. 12:00
Prowadzenie: Pascal Kaczorowski
Zwierzyniec w Polskim Radiu Dzieciom w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

-

Wszystko o zwierzętach. W audycji można poznać bliżej znane i nieznane zwierzęta świata.. nawet te z najbardziej odległych zakątków. Usłyszycie, co lubią, czego nie lubią. Co oznaczają ich zachowania, albo jak spędzają czas?
Zaprasza Pascal Kaczorowski.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zobacz także
Czytaj także

Urodziny Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 12:00
Dzisiejsza audycja, jest audycją wyjątkową, ponieważ już jutro 11 marca swoje 91 urodziny obchodzi Warszawski Ogród Zoologiczny. W związku z tym niepowtarzalnym wydarzeniem spotykamy się z Panią Agatą Borucką, która opowie nam o wszystkich atrakcjach, które będą na was czekały jeżeli zechcecie odwiedzić zoo tego właśnie dnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiosna tuż, tuż

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 12:01
Wiosna sie zbliża, ale zima wciąż walczy by pozostać z nami jak najdłużej. Mimo tej walki widać wyraźnie pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody. Czy owady jeszcze śpią, czy ptaki, które zimowały w naszym kraju wracają z zimowych ferii? Wiele fascynujących pytań stawia przed nami dzika przyroda. Na szczęście Pani Julia Dobrzańska zna na nie wszystkie odpowiedź. Zapraszamy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oko w oko z nosorożcem

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 12:00
W dzisiejszym Zwierzyńcu gościmy na terenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, ponieważ właśnie tutaj mieszka bohater naszej dzisiejszej audycji. A właściwie bohaterka.. Marusia, bo tak ma na imię nosorożec indyjski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjątkowe dzieci w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:00
Na terenie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego aż roi się od zwierzęcych maluchów. Podczas spaceru po tym niezwykłym zoo, poznamy historię najmłodszych z najmłodszych gatunków.
rozwiń zwiń