X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

22. kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jakie stworzenia żyją w glebie?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:16
Razem z Milą, Magdą i Pascalem zajrzeliśmy do ich ogródka, żeby sprawdzić co jeszcze tam mieszka, a czego może nie widzą. Przecież w ziemi kryje się mnóstwo stworzeń. Jakich i co możemy zrobić, żeby im pomóc?
Audio
  • Jakie stworzenia żyją w ziemi? (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_19.04.2020
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dziesięć lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 22. kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi.Obchodzony jest w czasie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Święto to ma zwrócić naszą uwagę na potrzebę dbania o planetę. Jak możemy jej pomóc? O tym w załączonej audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 19.04.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Zwierzęta, które budzą się po zimie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 19:00
W audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu oraz o tych, które powracają do nas na wiosnę. Zapraszamy do wysłuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto ma serce dla zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 12:00
W dzisiejszym Zwierzyńcu z Panią Pauliną Król, redaktor naczelną portalu Psy.pl i magazynu ”Mój Pies i Kot” porozmawiamy o przedsięwzięciu, ubiegłorocznych laureatach oraz działalności osób nominowanych do tegorocznej nagrody ”Serce dla Zwierząt”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bagienne życie naukowca

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:26
Nie mogą się wyspać. Wstają tak jak wy do szkoły - czasem o szóstej, żeby już o 9.00 rano wyjść do pracy, a jeśli pracują w górach, to samo dojście do stanowisk badawczych zajmuje im kilka godzin. Tak najczęściej wyglądają poranki naukowców pracujących w terenie. A czas jest dla nich na tyle cenny, że deszcz czy nawet śnieg nie przeszkodzą im w działaniu. Jakby jeszcze tego było mało, praca na dworze zajmuje nieraz kilkanaście godzin.
rozwiń zwiń