X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 07:11
W sobotę 24 listopada miało miejsce trzecie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Tym razem uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się w jaki sposób dbać o naszą planetę. W tajniki ekologii wprowadzali gości twórcy akcji „Zbieraj z klasą”.
Audio

Celem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.

Ostatnie w Salach Redutowych Opery Narodowej prowadzili Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy od kilku lat organizują akcję ekologiczną dla szkół zatytułowaną „Zbieraj z klasą”. W każdy piątek o godz. 17.30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom autorzy akcji prowadzą również audycję ekologiczną o tym samym tytule.

„Zbieraj z klasą” to projekt pro-ekologiczny, którego celem jest edukacja dzieci w zakresie ekologii. Jej pomysłodawcy chcą nie tylko edukować, ale także zmotywować najmłodszych do ochrony naszej planety na przykład poprzez segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci.

Dotychczas dzieci zebrały ponad 245 ton baterii oraz 288 ton elektrośmieci. Akcja „Zbieraj z klasą” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które razem z wokalistą Mariuszem Totoszko i założycielką portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyną Tomańską prowadzi również maskotka akcji – Paluszek. Podczas spektaklu widzowie mieli okazję zgłębić wiedzę z zakresu ekologii, a poprzez zabawę, uczyły się dlaczego warto dbać o Ziemię.

Zbieraj z klasą 

Stałym punktem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy wydarzenia rozmawiały z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi, wzięły też udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

W cyklu sobotnich spotkań z dziećmi w Teatrze Wielkim  Operze Narodowej uczestniczą głównie dziennikarze prowadzący na co dzień audycje na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Znane osobowości tego całodobowego Programu, przy udziale publiczności zrealizują ciekawe tematy, nawiązując do charakterystyki takich audycji Polskiego Radia Dzieciom, takich jak: „Rytmika” (wspólna muzyczna zabawa), „Muzyczne Podróże” (spotkania z instrumentem), „Warsztat Małego Artysty” (plastyczne i aktorskie animacje), „Mini Eureka”(naukowe ciekawostki) i wiele innych.

Spotkania z cyklu „Radiowy Kurier Fryderyka”, czyli muzyczne układanki dla smyka, odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Kolejne edycje odbędą się: 15 grudnia, 26 stycznia, 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca. 

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Zapraszamy serdecznie!             

Zobacz także

Czytaj także

Czy można zagrać Chopina na bębnach?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
Afrykańskie bębny, warsztat małego radiowca, występy małych artystów i teatr cieni, to tylko niektóre atrakcje, jakie Polskie Radio Dzieciom i Polskie Radio Chopin przygotowało we współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Pierwsze spotkanie z cyklu "Radiowy kurier Fryderyka" spodobało się młodym widzom. Zobacz wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:01
W sobotę 20 października miało miejsce drugie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Cykl ten promuje wśród najmłodszych wiedzę na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, a także odsłania przed dziećmi tajemnice pracy dziennikarza radiowego.
rozwiń zwiń