X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Złote Mikrofony 2019 wręczone

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 10:30
13 lutego 2020 r. odbyła się Gala wręczenia Złotych Mikrofonów – najważniejszych nagród Polskiego Radia, nazywanych „radiowymi Oscarami”. Tegorocznymi zwycięzcami zostali: Janusz Graczyk, Piotr Kędziorek, Anna Lisiecka, Anna Kazoń-Regulska, Janusz Szydłowski, Róża Światczyńska oraz Artur Wolski. Honorowy Złoty Mikrofon wręczono Tadeuszowi Fredro-Bonieckiemu.
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2019
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2019Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Kapituła Złotego Mikrofonu w składzie: Hanna Dołęgowska (przewodnicząca), Andrzej Brzoska, Agnieszka Kunikowska, Magdalena Łoś-Komarnicka, Piotr Metz, Irena Piłatowska-Mądry, Kuba Strzyczkowski, Tomasz Szachowski, Wiesław Szala, Dorota Truszczak oraz Henryk Urbaś wyłoniła siedmiu zwycięzców spośród 33 zgłoszonych kandydatur.

Janusz Graczyk, realizator transmisji z Biura Technologii Polskiego Radia otrzymał Złoty Mikrofon za „osiągnięcia w realizacji transmisji różnorodnych wydarzeń politycznych, artystycznych i sportowych oraz za konsekwentne wdrażanie nowatorskich rozwiązań technologicznych w technice cyfrowej”.

Redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej Piotr Kędziorek został nagrodzony „za niestrudzone propagowanie działalności i twórczości artystów ludowych, których jest wielkim przyjacielem. Za wprowadzanie w życie nowych inicjatyw, poszerzających i wzmacniających obecność rodzimej kultury na antenach Polskiego Radia”.

Annę Lisiecką z radiowej Dwójki uhonorowano „za erudycję, pasję i szlachetną elegancję w oprowadzaniu po szerokim świecie kultury. Za ocalenie od zapomnienia wielu wybitnych twórców, a także ludzi radia. Jej dociekliwości i benedyktyńskiej pracy słuchacze zawdzięczają m.in. wydane przez Polskie Radio albumy audio Katyń 1940 i Wołyń 1943”.

Anna Kazoń-Regulska, realizator dźwięku z Biura Technologii odebrała Złoty Mikrofon „za podniesienie realizacji programu do rangi radiowej sztuki. Za bezcenny radiowy słuch, pozwalający na utrzymanie rytmu każdej audycji na żywo i bezbłędne łączenie w czasie rzeczywistym jego wszystkich skomplikowanych elementów. Za wspaniały dar tak zwanej siły spokoju w najtrudniejszych radiowych sytuacjach, a także ogromną wiedzę i erudycję muzyczną”.

Janusza Szydłowskiego uhonorowano „za jeden z najlepiej rozpoznawalnych głosów radiowych w kraju, mistrzostwo frazy, akcentu, rytmu i melodyki języka polskiego. Przekaz tekstów w jego interpretacji stanowi wzór doskonałości”.

Róża Światczyńska z Programu 2 otrzymała statuetkę „za konsekwentne popularyzowanie na antenie muzyki klasycznej, zwłaszcza twórczości Fryderyka Chopina. Za imponujący zbiór wywiadów z artystami, które składają się na fascynującą opowieść o polskim i światowym życiu muzycznym oraz tworzących je ludziach”.

Artur Wolski, dziennikarza radiowej Jedynki, wyróżniono „za oryginalne w formie, nowoczesne w przekazie i wnikliwe prezentowanie osiągnięć współczesnej nauki. Za mistrzostwo w przedstawianiu słuchaczom nawet najtrudniejszych zagadnień medycznych w przystępny i kreatywny sposób”.

Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon – jego laureatem został Tadeusz Fredro-Boniecki – „za budowanie prestiżu Polskiego Radia na świecie, w szczególności poprzez osobiste zaangażowanie we właściwą obsługę radiową wizyt i pielgrzymek św. Jana Pawła II w Ojczyźnie”.

Nagrody laureatom wręczyły Prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz przewodnicząca tegorocznej Kapituły Złotego Mikrofonu Hanna Dołęgowska. Uroczystość w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego poprowadzili Beata Kwiatkowska z Programu 2 i Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki.

Podczas uroczystości wystąpił zespół Jana Młynarskiego i Gaby Kulki „Młynarski plays Młynarski”, który wykonał piosenki Wojciecha Młynarskiego, laureata Diamentowego Mikrofonu 2008.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana Mistrzom przez Mistrzów za zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu, która wybiera zwycięzców, powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu. 

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

jo

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Zobacz także

Czytaj także

95-lecie Polskiego Radia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 12:07
Dokładnie 1 lutego 2020 roku Polskie Radio świętowało 95-lecie swojego istnienia. Pierwsza audycja została nadana 1 lutego 1925 roku ze studia przy Narbutta 25 w Warszawie. Oficjalne powstanie Polskiego Radia nastąpiło 18 sierpnia 1925 roku, a jej założycielami byli Zygmunt Chamiec i Tadeusz Sułowski. Z okazji tego jubileuszu Polskie Radio Dzieciom przygotowało cykl specjalnych audycji tematycznych.
rozwiń zwiń