X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Premierowa audycja "Co czyta Maja" i inne propozycje na piątek

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 18:20
W piątek na antenie Polskiego Radia Dzieciom po raz pierwszy usłyszeć można audycję "Co czyta Maja" w której trzynastoletnia Maja recenzuje książki dla dzieci. O 10.45 powracamy do wakacyjnego cyklu "Opowieści wiatru i wody" w którym pięcioletni Kamil planuje wakacyjny rejs swoim statkiem z silnikami odrzutowymi, chociaż wcale nie będzie jego kapitanem. Sprawdź nasze pozostałe propozycje na piątek!
Co czyta Maja?
Co czyta Maja?Foto: mat. prom.

9.15 - Co czyta Maja? - W pierwszym odcinku Maja zabierze nas do lasu. Recenzja książek: "Drzewa" Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego oraz "W lesie" Anouck Boisrobert i Louisa Rigaud.
Maja Sołtysik - trzynastolatka. Książki i ołówki mieszkają w jej sercu od wieku przedszkolnego. Czyta, pisze, rysuje. Swoje książkowe recenzje publikuje na blogu: czytamaja.pl, a jej rysunki można znaleźć między innymi na jej stronie majasoltysik.com.

10.45 - "Opowieści wiatru i wody" -  nowy cykl w letniej ramówce. Program ma zachęcać dzieci i ich opiekunów do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jako alternatywa dla nadmiernego poświęcania uwagi przez dzieci na gry komputerowe, telefon i tablet. W pierwszym odcinku dowiemy się, dlaczego  5-letni Kamil planuje wakacyjny rejs swoim statkiem z silnikami odrzutowymi, chociaż wcale nie będzie jego kapitanem...? 

11.00-12.00 - "Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem" - Czy łatwo jest zbudować dom z drewna, czyli spotkania z miejską zabudową drewnianą. Wizyta w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej.

15.00-17.00 - "Popołudnik" -  Co się dzieje z wodą, po tym jak spadnie deszcz? Czy wyparuje, a może zbierze się w zbiorniku? Czy zbiorniki znajdują się jedynie na powierzchni Ziemi, a może nad nią i pod nią? Opowiemy o zbiornikach podziemnych, procesie skraplania i możliwościach wykorzystywania deszczówki.​

17.15 - "Rodzina pod żaglami" -  Bezpieczeństwo a wakacje pod żaglami. Czy na jachcie wolno wszystko? A jeśli nie, to czego nie wolno robić? Jak szukać dobrej atmosfery i bezpieczeństwa w rejsach morskich, opowie rodzina, która wychowała 13-letnią córeczkę pod żaglami.

18.00-19.00 - "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Milimetrowy wirek potrafi niemal bez końca regenerować swój organizm. Mierzący pięć setnych milimetra niesporczak jest w stanie przeżyć w temperaturze od zera absolutnego do +150 stopni Celsjusza, przetrwać w całkowitej próżni, kwasie siarkowym i czystym dwutlenku węgla. W tajemniczym mikroświecie żyją superbohaterowie! O nich opowie Staszek Łoboziak, biolog z Centrum Nauki Kopernik.

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" Myślenie krytyczne to umiejętność myślenia w sposób racjonalny i uporządkowany, tak aby zrozumieć związki między faktami lub koncepcjami. Dzięki niemu potrafimy zdecydować, w co wierzyć. Innymi słowy, jest to "myślenie o myśleniu": polega na rozpoznawaniu, analizowaniu, a następnie naprawianiu błędów we własnym rozumowaniu.

Jak przełożyć to na relacje z dziećmi i budowanie związków? Gość: Maciej Winiarek - trener, edukator, tutor, ekspert myślenia krytycznego; współtwórca Niepublicznej Szkoły THINKING ZONE w Gdańsku; organizator konferencji z zakresu myślenia krytycznego; twórca platformy e-learningowej www.mysleniekrytyczne.edu.pl.​

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja #zostańwdomu
Zobacz także

Czytaj także

Letnia ramówka pełna muzyki, podróży i zabawy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:25
W sobotę 27 czerwca Polskie Radio Dzieciom wprowadziło letnią, wakacyjną ramówkę, bogatą w nowe audycje muzyczne, podróżnicze i kulturalne. I tak Szymon Radzimierski w czasie wakacji zabierze słuchaczy w najdalsze zakątki świata, Iza Żukowska w miejsca pełne muzyki, Zbigniew Murawski opowie, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas, a 13-letnia Maja poleci najlepsze lektury na wakacje. Letnia oferta programowa Polskiego Radia Dzieciom będzie obowiązywać do 31 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować ul? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:15
Stworek Potworek zaprasza do swej rysunkowej pracowni w której pokazał jak narysować ul czyli mały domek, w wieloma małymi otworami. Otwory te są mieszkaniem dla wielu pszczół. Od czego zaczynamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Coś smacznego

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:11
Na Wyspach Brytyjskich bardzo popularny jest pewien przysmak - ryba z frytkami czyli fish and chips. Dla Brytyjczyków to coś więcej niż zwykły posiłek, to symbol tamtejszej kuchni.
rozwiń zwiń