X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Letnia ramówka pełna muzyki, podróży i zabawy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:25
W sobotę 27 czerwca Polskie Radio Dzieciom wprowadziło letnią, wakacyjną ramówkę, bogatą w nowe audycje muzyczne, podróżnicze i kulturalne. I tak Szymon Radzimierski w czasie wakacji zabierze słuchaczy w najdalsze zakątki świata, Iza Żukowska w miejsca pełne muzyki, Zbigniew Murawski opowie, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas, a 13-letnia Maja poleci najlepsze lektury na wakacje. Letnia oferta programowa Polskiego Radia Dzieciom będzie obowiązywać do 31 sierpnia.
Rusza letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom
Rusza letnia ramówka Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio

Polskie Radio Dzieciom towarzyszy dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom od 5 lat. – Wakacyjnie odświeżamy ramówkę z myślą o dzieciach, które latem nie mogą uczęszczać do przedszkoli i nie mogą liczyć na letnie zajęcia w szkołach. Zwłaszcza tego lata, w sytuacji pandemii, potrzebować będą najciekawszych i najbardziej zajmujących opowieści i zabaw – takie właśnie dla nich przygotowaliśmy! Do słuchania Polskiego Radia Dzieciom zachęcamy całe rodziny, sprawimy, że wspólne spędzanie czasu i zabawa przez edukację okażą się fantastyczną propozycją na całe wakacje. Z pasją przekazujemy wiedzę i "zarażamy" ciekawością do świata – zachęca Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom

Lato 2020 będzie dla wielu rodzin inne niż planowały. Przez całe wakacje w programie Polskiego Radia Dzieciom rodzice najmłodszych słuchaczy znajdą propozycje na każdą pogodę i porę dnia. Zmianie ulegnie formuła lubianego przez dzieci "Warsztatu Małego Artysty":zmieni nazwę na "Pocztówka z wakacji", ale wciąż będzie inspiracją do kreatywnego myślenia i rozwijania twórczości. W wakacyjnych odsłonach zaprezentowane zostaną również krótkie formy radiowe: "Ekspres kulturalny", "Mali Naukowcy", "Lekcje języków obcych": angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz hiszpańskiego, który na czas wakacji zastąpił język włoski. Ponadto nadal tuż po 12.15 usłyszeć będzie można "Bajkowy kącik", a uwielbiany przez dzieci Miś Michaś zaskoczy słuchaczy specjalnie przygotowanymi wersjami swoich słynnych zagadek!

W letniej ramówce Polskiego Radia Dzieciom hitem okażą się zapewne znakomite audycje o charakterze podróżniczym. W sobotnie popołudnia w audycji Izy Żukowskiej "Letnie spacery z muzyką" (godz. 14.00), najmłodsi  poznawać będą tajemnice miejsc związanych z muzyką, ale dowiedzą się także m.in. w jaki sposób dawniej spędzano czas.

We wtorki na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie gościć doskonale znany słuchaczom Szymon Radzimierski – młody podróżnik, który odwiedził już blisko 40 krajów na całym świecie! 14-letni autor bestsellerowych książek opowie o swoich niezwykłych wyprawach w programie "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" (godz. 17.15). Miłośników książek z pewnością ucieszy piątkowy kącik literacki "Co czyta Maja?" (godz. 9.15). 13-letnia Maja podpowie, co warto przeczytać w leniwe, letnie dni.

W wersji reporterskiej powróci również cykl "Opowieści wiatru i wody" (piątek, godz. 10.45), w którym Zbigniew Murawski zachęci do bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Codzienna audycja "Poranek" zostanie skrócona o godzinę i przez całe lato będzie emitowana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00.

[informacja prasowa]

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl oraz w aplikacji Polskiego Radia.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!


 

Zobacz więcej na temat: edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Płyta "Głosem dziecka vol.1". Nagroda w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 19:00
Od ponad miesiąca dostępna jest płyta "Głosem Dziecka vol. 1". Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Polskie Radio Dzieciom prezentują dwupłytowy album będący zwieńczeniem pierwszej odsłony Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Udział w nagraniu płyty wzięli m.in. Aleksandra Brzuszkiewicz, Aleksandra Kędra, Staś Kukulski i Eryk Waszczuk, dziecięce gwiazdy zdobywające coraz większą popularność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować paprykę? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 16:00
Stworek Potworek zaprasza wszystkie dzieci do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji uczył swoich słuchaczy-rysowaczy jak za pomocą niekompletnej, leżącej gwiazdki, laseczki i 3 palców narysować paprykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Jaka jest dzisiaj pogoda?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 23:00
Porozmawiajmy o pogodzie! Jest pochmurno, słonecznie, gorąco czy może zimno? Pogoda potrafi zmienić się z dnia na dzień!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:09
Jak będzie wyglądać rzeczywistość obozów i kolonii w czasie zbliżających się wakacji? Na jakich warunkach można wysłać dziecko na obóz, czy można będzie je odwiedzić?
rozwiń zwiń