X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki". Nieprzypadkowa książka dla przedszkolaków

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 10:00
Książka Rafała Witka "Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki" jest jak miły powrót do dzieciństwa. Bo wyobraźcie sobie przedszkole, do którego chodzą i dzieci i zwierzaki! To jak marzenie każdego malucha. A takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki! W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi!
Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki  - fragment rozkładówki
Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki - fragment rozkładówkiFoto: Aleksandra Fabia

Swoją opowieść autor książki  oparł na wspomnieniach z własnego przedszkola, ale także na obserwacjach tego, co działo się w przedszkolnym życiu jego córki. Wykonał też obowiązkową pracę każdego pisarza  - poszukiwania odpowiedniej tematyki. 

Posłuchaj
57:53 1.11. Kulturoteka.mp3 Rozmowa z Rafałem Witkiem autorem "Przedszkola imienia Barbary Wiewiórki" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_1.11.2020.

Kiedy pisze się książkę, trzeba wykonać  trochę więcej pracy. Konstruując całość opierałem się nie tylko na obserwacjach i wspomnieniach, ale też na czymś, co mówi podstawa programowa dla wychowania przedszkolnego. Ta książka była konsultowana przez specjalistów - chciałbym, żeby rodzice przedszkolaków wiedzieli, że nie jest to tylko zbiór  przypadkowych przygód, które autor sobie tam napisał, tylko jest to publikacja, która w prowadzeniu przedszkolaków pomaga - zapewnia Rafał Witek, który był gościem "Kulturoteki".

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Zobacz także

Czytaj także

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:30
Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka na cztery drzewa i Fletnię Pana". Opowieść o muzycznej wyobraźni kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 15:34
Skrzypcom wyrastają skrzydła, drzewa grają gałęziami, a motyw Fis-dur plącze się po głowie kompozytora nie dając mu chwili spokoju. "Ech. młodość! Nie napisałem jeszcze wówczas nawet tej pierwszej symfonii! Ale czy jest kompozytor, który by nie marzył o tej wielkiej, o tej największej - o Symfonii IX ?" pyta słuchacza narrator "Muzyki na cztery drzewa i fletnię Pana".
rozwiń zwiń