X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Minecraft – jak samodzielnie stworzyć grę komputerową?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 10:00
Czym jest język programowania? Co znaczy scratch, albo java? I czy z gier komputerowych można się nauczyć programowania?
Obecnie dziewczyny stanowią około 13 procent wszystkich osób studiujących na kierunkach informatycznych
Obecnie dziewczyny stanowią około 13 procent wszystkich osób studiujących na kierunkach informatycznychFoto: AlesiaKan/ shutterstock

Posłuchaj
51:10 Dzieci_AAC 2020_11_09-17-58-36.mp3 Jak samodzielnie stworzyć grę komputerową? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_9.11.2020.

W studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawił się gość, Pani Beata Lasota, z którą Lew i Królik porozmawiali o nauce programowania. Czy grając w gry komputerowe marnujemy czas? Jakie to gry i w jaki sposób możemy samodzielnie stworzyć taką grę? Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego wysłuchania audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Beata Lasota
Data emisji: 09.11.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Sposoby na skuteczne zapamiętywanie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 13:07
Siedzisz przy biurku przed komputerem. Rozejrzyj się wokół siebie - obok klawiatury stoją dwa kubki z herbatą, dalej leżą 3 długopisy. A tak się składa, że masz właśnie zapamiętać numer 321, patrzysz wokół siebie, powtarzasz: 3 długopisy, 2 kubki, 1 klawiatura. I już twój mózg podobno wie jak zapamiętać ten numer!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co kryje się w naszych genach?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 19:57
Czemu jeden piesek może być biały, a jego brat łaciaty? Dlaczego ludzie mają różny kolor skóry? Czemu mówi się czasem, że wyglądasz jak "wykapana babcia"? Nad tym właśnie zastanawiali się Leopold i Filip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwiazdkopisanie". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:00
Zakończył się świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac, opowiadań, komiksów, wierszy i kartek z pamiętnika. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń