X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nasze Muzyczne Źródełko. Zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 16:00
Tylko do 22 listopada można było przesłać zgłoszenie do konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko". Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w konkursie  dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujące rodziny oraz zespoły amatorskie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Muzyka folkowa i ludowa to nasze muzyczne źródełko. Od najmłodszych lat poznajemy piękne ludowe piosenki, a konkurs jest okazją, by pokazać swoją pasję do muzyki, która przecież każdemu gra w sercu. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym konkursie – mówi Daria Druzgała, pomysłodawczyni konkursu. 

Utwory zgłoszone do konkursu (śpiewane, grane  lub grane i śpiewane) ocenią: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Piotr Kędziorek – redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Kaja Prusinowska – śpiewaczka i animatorka, Hania Prusinowska – młoda muzykantka oraz Hanna Szczęśniak – dziennikarka  i producentka Radiowego Centrum Kultury Ludowej prowadząca audycję "Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom.

Posłuchaj

55:30 19. 11. Muzyczne - źróełko.mp3 19 listopada gościem w audycji "Muzyczne Podróże" (10.00-11.00) na antenie Polskiego Radia Dzieciom była Kaja Prusinowska.

Jaki utwór można było wybrać? - Mogły to być znane utwory nie tylko ludowe, ale także folkowe. To mogły być własne interpretacje, albo nawet tworzone przez siebie, autorskie utwory jakoś nawiązujące tylko do muzyki ludowej. Najważniejsze, żeby to był ciekawy repertuar, czy z własnego regionu, w którym mieszkają dzieci, nasi słuchacze i ich rodziny, czy z jakiegoś regionu Polski, który jakoś szczególnie miło im się kojarzy – mówił Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Zainteresowani udziałem w konkursie zostaną zakwalifikowani według czterech kategorii: dzieci od 3 do 6 lat, dzieci od 7 do 10 lat, dzieci od 11 do 15 lat oraz rodzinna/zespołowa - przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż dorosłych.

Aby wziąć udział w konkursie, należało nagrać utwór, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.  Lista finalistów ogłoszona zostanie 29 listopada w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Od 1 do 13 grudnia słuchacze będą mogli głosować na utwory finalistów emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom poprzez wysłanie wiadomości (wpisując tytuł utworu i wykonawcę) na adres: zrodelko@polskieradio.pl Laureatów konkursu poznamy 20 grudnia.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Nasze Muzyczne Źródełko, Wasze muzyczne korzenie! KONKURS

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 16:00
Czy może nam coś bardziej umilić czas w długie jesiennie wieczory niż muzyka, zwłaszcza ta tworzona w gronie rodzinnym? Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej Twoich dzieci!
rozwiń zwiń