X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Konkurs Nasze Muzyczne Źródełko - kto wygra? GŁOSUJ!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 16:00
Zakończyliśmy pierwszy etap wysyłania zgłoszeń do radiowego konkursu Nasze Muzyczne Źródełko. Spośród setek propozycji zarówno indywidulanych, jak i grupowych do następnego etapu zakwalifikowało się 25 zgłoszeń. Teraz ster oddajemy w ręce słuchaczy! 
Audio
  • Konkurs "Nasze Muzyczne Źródełko" - jak wziąć udział? (Muzyczna Jedynka)
Głosować na Finalistów konkursu Nasze Muzyczne Źródełko można do 13 grudnia 2020.
Głosować na Finalistów konkursu Nasze Muzyczne Źródełko można do 13 grudnia 2020.Foto: mat. pras.

Posłuchaj
27:26 29 11 ŹRÓDEŁKO.mp3 Ogłoszenie listy Finalistów konkursu Nasze Muzyczne Źródełko! (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)

  

Czy może nam coś bardziej umilić czas w długie jesiennie wieczory niż muzyka, zwłaszcza ta tworzona w gronie rodzinnym? Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów. Wyjątkowo nadaje się do tego muzyka tradycyjna! Dlatego Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom organizują specjalny konkurs "Nasze Muzyczne Źródełko".

GŁOSUJ NA SOICH ULUBIEŃCÓW! Szczegóły: zrodelko.polskieradio.pl

- Wiemy, że dzieci i rodziny bardzo chętnie muzykują. Uprawiają także muzykę ludową czy szeroko rozumianą muzykę folkową, ponieważ często przerabiają na swoje upodobania muzykę ludową. W całej Polsce działa też sporo rozmaitych dziecięcych i młodzieżowych zespołów, które odwołują się do lokalnego folkloru - twierdzi Piotr Kędziorek.

Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej nie tylko dzieci, ale i dorosłych! Dlatego Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom postanowiły zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko

Skierowany jest on do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, jak i zespołów amatorskich, i dotyczy twórczości muzycznej w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej, tzn. współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową. Co było w tym najważniejsze? Kreatywność, oryginalność, pomysłowość, no i przede wszystkim dobra zabawa!

Piotr Kędziorek: Muzyka ludowa jest stworzona do tego, żeby wspólnie muzykować, szczególnie w domu

Aby wziąć udział w konkursie, należało zaśpiewać, zagrać albo to i to jednocześnie, następnie w wysłać do nas swój utwór. Mogła to być Wasza autorska kompozycja, jak i cover ulubionej piosenki. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy wszystkie dzieci, małe i duże, indywidualnie, a także grupowo, spośród których wyłoniliśmy Finalistów!

NIECH WYGRA TWÓJ FAWORYT!

W dniach 1-13 grudnia 2020 słuchacze mogą głosować na swoje ulubione utwory finalistów, emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Aby to zrobić, wystarczy wysłać mail z tytułem utworu i wykonawcą na adres: zrodelko@polskieradio.pl

LISTA FINALISTÓW

Kategoria 3-6 lat:
1. Jędrzej Bednarczyk
2. Rościsław Ziółek
3. Lena Michta
4. Urszula Kołaczkowska

Kategoria 7-10 lat:
1. Edyta Imielska
2. Kamila Kobielus
3. Ignacy Skupniewicz
4. Milena Burczy​
5. Łucja Szczypka

Kategoria 11-15 lat:
1. Dobrosława Ziółek
2. Marta Krzyżowska
3. Taisa Fionik
4. Wiktor Marszał
5. Karolina Maksim
6. Oliwia Spychel

Kategoria rodzinna/zespoły:
1. Milena Achirico Zarzyka
2. Małe Kraśniczanki
3. Rakowskie Fijołecki​
4. Baciary z Rychwałdu
5. Kapela Beskidek
6. Kapela Mali Magurzanie
7. Bracia Sikora
8. Kamila i Emila Pszczółka
9. Wiktoria i Ewelina Skóra
10. Jagoda Pawlak i Fryderyk Jankowski 

                     KALENDARIUM

TERMIN nadsyłania zgłoszeń do konkursu minął 22 listopada 2020.

FINALIŚCI • Ogłoszenie listy Finalistów konkursu: 29 listopada 2020 w programie „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie konkursu.

GŁOSOWANIE • W dniach 1-13 grudnia 2020 słuchacze mogą głosować na swoje ulubione utwory finalistów, emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Aby to zrobić, wystarczy wysłać mail z tytułem utworu i wykonawcą na adres: zrodelko@polskieradio.pl

OGŁOSZENIE LISTY LAUREATÓW • 20 grudnia 2020 w programie „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12 na stronie konkursu.

LAUREACI • Uroczyste wystąpienie laureatów w wydarzeniu (koncert/festiwal) organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom, które zostanie zrealizowane po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19.

KONTAKT: zrodelko@polskieradio.pl

***

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także