X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom i radiowa Jedynka na 8. Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 12:30
Spotkania z czołowymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, warsztaty komiksowe, literacko-etnograficzne oraz ilustratorskie, literacka gra miejsca i inne, liczne wydarzenia. W środę 7 lipca rusza 8. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival", którego patronami medialnymi są: Polskie Radio Dzieciom oraz Jedynka Polskie Radio.
PR Dzieciom i Jedynka PR na 8. Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival
PR Dzieciom i Jedynka PR na 8. Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival"Foto: mat. pras.

Gośćmi wydarzenia "Rabka Festival 2021" zawsze są wybitni pisarze, ilustratorzy i aktorzy, polscy i zagraniczni twórcy, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których rodzą się liczne projekty artystyczne. ​ Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Justyna Bednarek, Marianna Oklejak, Witold Vargas, Katarzyna Ceklarz i Jerzy Stuhr.

Polskie Radio Dzieciom w czwartek 8 lipca zaprosiło na plenerowe wydanie audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 8.00-10.00) pełne rozmów z pisarzami, autorami i ludźmi kultury obecnymi podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival". Relacje z wydarzenia pojawiły się również w piątek 9 lipca w "Poranku Polskiego Radia Dzieciom" (godz. 8.00-10.00). Będzie je można także usłyszeć w "Popołudniku" (godz. 15.00-17.00). Z kolei podsumowania całego festiwalu będzie można posłuchać w niedzielnej "Kulturotece" (godz. 17.00-18.00) oraz "Kulturalnej strefie" (godz. 21.00-22.00)

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, jak co roku, prowadzi także wyjątkowe spotkania:

7 lipca o godz. 16.00 w Amfiteatrze o "Maryjkach. Opowieściach o Matce Boskiej" porozmawiała z autorką opracowań podań ludowych Justyną Bednarek i ilustratorką Marianną Oklejak. Fragmenty książki czytać będzie Anna Cieślak. Spotkanie to było transmitowane na mediach społecznościowych "Rabka Festival" i Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie internetowej stacji.

9 lipca o godz. 11:00 w Amfiteatrze o "Przesadzonych", czyli ludziach, którzy musieli zapuścić korzenie w nowej ziemi opowiedzieli Barbara Gawryluk i Rafał Witek. 

O festiwalu będzie można było także usłyszeć na antenie Jedynki. W dniu rozpoczęcia 7 lipca "Jedynka Dzieciom" (godz. 19.00-19.30) zaprosiła na rozmowy z organizatorami, zapowiadające poszczególne wydarzenia festiwalowe, a także rozmowy z pisarzami i ilustratorami. 


🔶 Program festiwalu tutaj

🔶 Grafika do pobrania 

 ***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy,
a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: DAB+ radio dla dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Audycje pełne lata. Letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:45
Wraz z zakończeniem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom rozpoczęło nadawanie programu według letniej ramówki. Na antenę tej całodobowej stacji powróciły audycje pełne lata, a poranna audycja nadawana od poniedziałku do piątku startuje o godzinę później czyli o 8.00. Czego posłuchamy w wakacje?
rozwiń zwiń