X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Audycje pełne lata. Letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:45
Wraz z zakończeniem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom rozpoczęło nadawanie programu według letniej ramówki. Na antenę tej całodobowej stacji powróciły audycje pełne lata, a poranna audycja nadawana od poniedziałku do piątku startuje o godzinę później czyli o 8.00. Czego posłuchamy w wakacje?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

W wakacje można pospać dłużej dlatego Polskie Radio Dzieciom w okresie letnim zaprasza do słuchania "Poranka" od godziny 8.00 do 10.00. Jest to audycja, w której dziennikarze stacji budzą dzieci lepiej niż budzik, kogut czy wiadro wody. Pełno w niej rozmów z dziećmi na tematy, które są im bliskie. 

Na czas wakacji powraca także audycja znana słuchaczom PR Dzieciom od 3 lat "Opowieści wiatru i wody", w której Zbyszek Murawski zaprasza młodych słuchaczy na wakacyjne spotkania na szlaku morskiej, żeglarskiej, wodniackiej oraz wietrznej przygody. Audycja nadawana będzie w wakacyjne poniedziałki i piątki o 10.45.
W 
"Wakacyjnym ekspresie kulturalnym" nadawanym w poniedziałki i piątki o 16.45 nie zabraknie najważniejszych letnich wydarzeń z kręgu kultury dla dzieci i rodziców odbywających się w różnych zakątkach Polski. Na to spotkanie zaprasza Martyna Chuderska. 

Słuchaczy, którzy planują rodzinne wakacje do obcych krajów, zainteresują "Wakacyjne rozmówki" języku angielskim nadawane o 16.30. w pon. i śr. ; niemieckim (wtorek.); francuskim (czwartek) i hiszpańskim (piątek). 

Do letniej ramówki Polskiego Radia Dzieciom powracają audycje o charakterze podróżniczym. W sobotnie popołudnia w audycji Izy Żukowskiej "Letnie spacery z muzyką" (godz. 14.00), najmłodsi poznawać będą tajemnice miejsc związanych z muzyką, ale dowiedzą się także m.in. w jaki sposób dawniej spędzano czas.

Tuż przed popołudniową dzieciom, usłyszeć będzie można "Wakacyjny bajkowy kącik", w którym zaczarowane historie przeniosą słuchaczy do malowniczych krain i niezwykłych przygód, które sprawią, że po nich sny będą już tylko kolorowe. 
Z wakacyjnej ramówki znikają cyklicznie nadawane Słuchowiska, ale tylko te nadawane od pon. do piątku o 6.30. Do wysłuchania radiowych słuchowisk stacja zaprasza od pon. do piątku o 14.00. i w sob. o 18.30.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angielskie słówka i zwroty przydatne na wakacjach za granicą

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 13:21
Z okazji zbliżających się wakacji radiowe zwierzaki postanowiły zaprosić na swój "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" nauczycielkę języka angielskiego, Martę Pawlak, która w trakcie audycji omówiła kilka słów i zwrotów przydatnych podczas podróżowania za granicę.
rozwiń zwiń