Polskie Radio Dzieciom

Audycje pełne lata. Letnia ramówka Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 11:45
Wraz z zakończeniem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom rozpoczęło nadawanie programu według letniej ramówki. Na antenę tej całodobowej stacji powróciły audycje pełne lata, a poranna audycja nadawana od poniedziałku do piątku startuje o godzinę później czyli o 8.00. Czego posłuchamy w wakacje?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

W wakacje można pospać dłużej dlatego Polskie Radio Dzieciom w okresie letnim zaprasza do słuchania "Poranka" od godziny 8.00 do 10.00. Jest to audycja, w której dziennikarze stacji budzą dzieci lepiej niż budzik, kogut czy wiadro wody. Pełno w niej rozmów z dziećmi na tematy, które są im bliskie. 

Na czas wakacji powraca także audycja znana słuchaczom PR Dzieciom od 3 lat "Opowieści wiatru i wody", w której Zbyszek Murawski zaprasza młodych słuchaczy na wakacyjne spotkania na szlaku morskiej, żeglarskiej, wodniackiej oraz wietrznej przygody. Audycja nadawana będzie w wakacyjne poniedziałki i piątki o 10.45.
W 
"Wakacyjnym ekspresie kulturalnym" nadawanym w poniedziałki i piątki o 16.45 nie zabraknie najważniejszych letnich wydarzeń z kręgu kultury dla dzieci i rodziców odbywających się w różnych zakątkach Polski. Na to spotkanie zaprasza Martyna Chuderska. 

Słuchaczy, którzy planują rodzinne wakacje do obcych krajów, zainteresują "Wakacyjne rozmówki" języku angielskim nadawane o 16.30. w pon. i śr. ; niemieckim (wtorek.); francuskim (czwartek) i hiszpańskim (piątek). 

Do letniej ramówki Polskiego Radia Dzieciom powracają audycje o charakterze podróżniczym. W sobotnie popołudnia w audycji Izy Żukowskiej "Letnie spacery z muzyką" (godz. 14.00), najmłodsi poznawać będą tajemnice miejsc związanych z muzyką, ale dowiedzą się także m.in. w jaki sposób dawniej spędzano czas.

Tuż przed popołudniową dzieciom, usłyszeć będzie można "Wakacyjny bajkowy kącik", w którym zaczarowane historie przeniosą słuchaczy do malowniczych krain i niezwykłych przygód, które sprawią, że po nich sny będą już tylko kolorowe. 
Z wakacyjnej ramówki znikają cyklicznie nadawane Słuchowiska, ale tylko te nadawane od pon. do piątku o 6.30. Do wysłuchania radiowych słuchowisk stacja zaprasza od pon. do piątku o 14.00. i w sob. o 18.30.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Angielskie słówka i zwroty przydatne na wakacjach za granicą

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 13:21
Z okazji zbliżających się wakacji radiowe zwierzaki postanowiły zaprosić na swój "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" nauczycielkę języka angielskiego, Martę Pawlak, która w trakcie audycji omówiła kilka słów i zwrotów przydatnych podczas podróżowania za granicę.
rozwiń zwiń