X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: nagroda za cykl audycji "Skarbonka"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 14:42
Dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Beata Piechowska-Olszewska, otrzymała nagrodę w 19. edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych za cykl audycji "Skarbonka" Polskiego Radia Dzieciom.  
Na zdjęciu Beata Piechowska-Olechowska-dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom
Na zdjęciu Beata Piechowska-Olechowska-dziennikarka Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Laureatów wybrała kapituła pod przewodnictwem prof. Adama Budnikowskiego.

Beata Piechowska- Olszewska to dziennikarka, publicystka, od lat związana z tematyką gospodarczą i konsumencką. Jest współautorką i prowadzącą audycję ekonomiczną dla dzieci "Skarbonka" w Polskim Radiu Dzieciom. We wtorek, dzień po otrzymaniu Nagrody, tak mówi sama laureatka: - Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" - to stare polskie przysłowie przyświeca mi przy tworzeniu audycji. Edukację ekonomiczną najmłodszych traktuję jako misję, na to jakie będą przyszłe pokolenia mamy wpływ już dziś. Mówienie o inflacji, procentach, czy oszczędzaniu w łatwy, zrozumiały sposób do dzieci, nie jest łatwe, ale tylko wyedukowane  społeczeństwo ma szansę nie popaść w kłopoty finansowe. Mocno wierzę w powodzenie tej misji. 

W konkursie nagrodzeni zostali autorzy i redakcje, które wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki, podnosząc jednocześnie poziom wiedzy ekonomicznej Polaków. Beata Piechowska-Olszewska otrzymała nagrodę w kategorii "Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna" za edukację ekonomiczną dzieci przedstawioną w atrakcyjny i łatwo zrozumiały sposób

Gala Konkursu im. Władysława Grabskiego Gala Konkursu im. Władysława Grabskiego

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także