X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Książka tygodnia" do odkrycia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:06
Kolejna "Książka tygodnia" do odkrycia. Polskie Radio Dzieciom w swoim literackim cyklu "Książka tygodnia" zaprasza do wspólnej zabawy dzieci, które uwielbiają wyzwania literackie. Od poniedziałku do czwartku o godz. 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą tajemniczej książki, a w każdy piątek można usłyszeć rozwiązanie. Więcej szczegółów na stronie stacji: www.polskieradiodzieciom.pl.
Książka tygodnia
"Książka tygodnia"Foto: PR

Podczas tegorocznych wakacji Polskie Radio Dzieciom zaprasza do zabawy z cyklu "Książka tygodnia" – emitowanego od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom"

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zabawa polega na odgadnięciu tytułu książki, a kluczem są zagadki dźwiękowe łączące literaturę ze światem filmu i teatru. Zagadki skłaniają młodych słuchaczy do aktywnego udziału, gdyż bywają dość nieoczywiste. Cykl literacki "Książka tygodnia" zachęca do sięgania po interesującą lekturę w czasie wakacji. 

Posłuchaj
04:03 [DAB]Dzieciom (PCM) 25 lipiec 2022 09_14_45.mp3 25.07. Książka tygodnia. Tydzień 5. Zagadka 1

Nagroda czeka! Otrzymuje ją ten słuchacz, który w piątek o godz. 9.15 dodzwoni się do studia jako pierwszy i udzieli prawidłowej odpowiedzi.

Zapraszamy do zabawy literackiej z PRD!

Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, bardzo chwali sobie ten projekt, mówiąc: – Zależy nam, aby dotrzeć do książek, których młodsze pokolenie nie zna, a które są ciekawe i inspirujące. W "Książce tygodnia" znajdują się tytuły rekomendowane przez autorytety ze świata literatury i wielokrotnie nagradzane na prestiżowych konkursach literackich. Nasza propozycja łączy pokolenia i jest rodzinną zabawą na czas wakacji.

Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom przez cały okres wakacyjny mają także możliwość współtworzenia kącika literackiego. Dziennikarze anteny czekają na książkowe rekomendacje, przesłane w formie recenzji pisemnej lub nagrania. 

Czytaj dalej:
Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach
Piknikowe ABC w "Popołudniku" w PR Dzieciom
Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Czym są kolonie? Poznajemy różne znaczenia słów

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 07:00
W języku polskim istnieją słowa, tzw. homonimy, które można zrozumieć na kilka sposobów.  Dzięki tłumaczeniom Wojtka, swojego niezawodnego kolegi, Smok Adaś poznał już różne znaczenia wyrazu "kolonia", którymi chciałby się teraz podzielić ze słuchaczami Polskiego Radia Dzieciom.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 09:03
Polskie Radio Dzieciom wystartowało z konkursem plastycznym dla dzieci. Najmłodsi słuchacze, którzy uwielbiają spędzać kreatywnie czas, mogą stworzyć prace przedstawiające pomysły na wakacyjne dni. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody oraz możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym konkursu - wakacje.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"KOCIA SZAJKA I UCHO RÓŻOWEGO JELENIA" AGATA ROMANIUK

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 10:10
W drugiej części kocich przygód - w "Kociej  Szajce i uchu różowego jelenia" - nie o śledzie chodzi jak to miało miejsce w części pierwszej "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi". Otóż pewnego dnia w Cieszynie nieznany sprawca utrącił kamieniem ucho różowego jelenia! Kto to zrobił i dlaczego? W rozwiązaniu zagadki pomaga kocia szajka - za śledztwo, pod wodzą Komandosa, zabierają się Lola i Poziomka, dwie przebojowe kotki. Czy poradzą sobie z rozwiązaniem zagadki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

WAKACJE MIKOŁAJKA RENE GOSCINNY I JEAN JASQUES SEMPE

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 09:44
Piątą książką tygodnia w Polskim Radiu Dzieciom były "Wakacje Mikołajka" Rene Goscinny Jean Jacques Sempe. Historyjki o Mikołajku wciąż podbijają serca młodych Czytelników. "Wakacje Mikołajka" w całkiem odświeżonym wydaniu, to książka dla największych fanów serii. 
rozwiń zwiń