Polskie Radio Dzieciom

Kto wygrał Eurowizję Junior 2022?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 18:49
Za nami 20. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Polskę reprezentowała Laura Bączkiewicz z piosenką "To the Moon" i wystąpiła jako druga spośród 16. reprezentantów. W tym roku wygrana powędrowała do Francji. Lissandro z piosenką "Oh Maman!" otrzymał 203 punkty. Na drugim miejscu w konkursie Eurowizji Junior jest Armenia otrzymując 180 punktów. Trzecie miejsce zajęła Georgia z otrzymując 161 punktów. Polska zakończyła z wynikiem 95 punktów zajmując 10 pozycję. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym audycję "Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022".
Lissandro z piosenką Oh Maman repreentant Francji zwycięzcą 20. Konkursu Eurowizji Junior 2022
Lissandro z piosenką "Oh Maman!" repreentant Francji zwycięzcą 20. Konkursu Eurowizji Junior 2022Foto: mat. pras.

Na jubileuszowym, 20. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w Armenii statuetka powędrowała do Francji. Kraj ten reprezentował Lissandro z piosenką "Oh Maman!". Polska reprezentantka Laura Bączkiewicz, stanęła na scenie jako druga wykonując piosenkę "To the Moon". 

Wyniki Eurowizji Junior 2022

Francja 203 pkt.
Armenia 180 pkt.
Georgia 161 pkt.
Irlandia 150 pkt.
Wilka Brytania 146 pkt.
Hiszpania 137 pkt.
Holandia 128 pkt.
Portugalia 121 pkt.
Ukraina 111 pkt.
Polska 95 pkt.
Włochy 95 pkt.
Albania 94 pkt.
Serbia 92 pkt.
Północna Macedonia 54 pkt.
Kazahstan 47 pkt.
Malta 43 pkt.

Francja powtórzyła sukces z 2020 roku. 18. Konkurs Eurowizji Junior wygrała Valentina z utworem "J’imagine".

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

  • W dwudziestej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci reprezentanci 16 krajów. Obok Polski to: Armenia, Albania, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Macedonia Północna, Malta, Portugalia, Serbia, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy. 
  • Finał zaplanowano na 11 grudnia 2022 roku w Erywaniu. Organizatorem jest Europejska Unia Nadawców i ormiański nadawca AMPTV. Koszt organizacji tegorocznego finału to prawie 13 milionów euro. 
  • Laura Bączkiewicz wystąpiła jako Laura (bez podawania nazwiska) z piosenką "To the Moon". 

ZOBACZ TELEDYSK DO PIOSENKI "TO THE MOON": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał konkursu Eurowizji dla dzieci - Junior Eurovision Song Contest

Kim jest Laura Bączkiewicz

Laura Bączkiewicz urodziła się i mieszka w Koninie - z mamą, tatą oraz starszą siostrą Dominiką. Jak sama mówi - od najmłodszych lat uwielbia śpiewać i występować na dużych scenach. Czas wolny spędza ze swoimi zwierzętami, jeździ na rowerze, rolkach albo spotyka się z przyjaciółmi. Jak zdradza Laura, jej drugą pasją po śpiewie jest dubbing w którym spełnia się od około trzech lat. Użycza swojego głosu wielu postaciom animowanym i filmowym.

Od szóstego roku życia bierze udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, na których zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Laura brała udział w polskiej edycji programu "The Voice Kids", gdzie udało jej się dotrzeć do finałowej dziewiątki. We wrześniu tego roku wygrała telewizyjny program "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022". 

Czytaj więcej:

Teledysk do polskiej propozycji na Eurowizję Junior 2022
Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

Polskie radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym audycji "Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022".

Więcej TU: Serwis Eurowizja Junior

Zwycięzcą Eurowizji Junior 2021 w Paryżu została reprezentantka Armenii - Maléna. Z utworem "Qami Qami" pokonała 18 reprezentantów i stanęła na podium. Sara James reprezentująca Polskę, była o krok od zwycięstwa i zajęła drugie miejsce!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Eurowizja Junior. Logo i hasło przewodnie tegorocznej edycji. Rozmowa z Laurą Bączkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 10:54
11 grudnia w Armenii odbędzie się już 20 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 25 września poznaliśmy nazwisko polskiej reprezentantki, którą została Laura Bączkiewicz. Piosenką, którą wykona Laura jest "To the Moon". Do wielkiego finału pozostało już niewiele czasu, a z upływem dni pojawiają się nowe informacje związane z tym wydarzeniem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teledysk do polskiej propozycji na Eurowizję Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 15:57
7 listopada odbyła się premiera oficjalnego teledysku Laury Bączkiewicz. Jest to polska propozycja na Eurowizję Junior 2022. Tego samego dnia swoją premierą miała studyjna wersja piosenki, z którą Laura będzie reprezentowała nasz kraj w Armenii.
rozwiń zwiń