Polskie Radio Dzieciom

Odkryj radiowe tajemnice razem z nami!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 07:12
W Światowym Dniu Radia (13.02.) w audycjach Polskiego Radia Dzieciom nie zabrakło ciekawostek o tym niezwykle ważnym medium. W naszych audycjach można było usłyszeć rozmowy na temat historii radia, były też zabawy z dźwiękiem i wycieczka po tajemniczych radiowych zakamarkach. Zapraszamy do wysłuchania załączonych audycji!
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu Dzieciom
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu Dzieciom Foto: Pr

Światowy Dzień Radia a radio, to kraina dźwięków. Smok ze Zbyszkiem pobawili się więc dźwiękami. Przygotowali zagadki dźwiękowe, do odgadywania których zaprosili słuchaczy.
"Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" 7:00-10:00, prow. Zbigniew Kozłowski i smok Adaś.

Posłuchaj
178:54 2023_02_13 07_00_33_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 13 lutego godz. 07:00


"Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" 15:00-18:00, prow. Patryk Bartoszewski

Opowiedzieliśmy o historii radia jako odbiornika, ale też o historii Polskiego Radia. W naszym studiu pojawiła się przewodniczka, reporterka i prowadząca audycje radiowe, Agnieszka Ciecierska.  Zachęciliśmy również słuchaczy do dzwonienia i opowiadania o tym, jakie mają wspomnienia z Polskim Radiem Dzieciom. 

Posłuchaj
179:06 2023_02_13 15_00_33_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 13 lutego godz. 15:00

 

Do tego reporterzy Polskiego Radia Dzieciom odwiedzili przedszkola, muzea, zakamarki radia i przygotowali krótkie rozmowy z przedszkolakami, ale i dorosłymi którzy radio tworzą. Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom opowiedziała o urokach pracy reportera, czyli osoby, która zabiera mikrofon poza studio radiowe i razem z nim podróżując, nagrywa dźwiękowe opowieści. Pracujący w Polskim Radiu Grzegorz Leczkowski wyjaśnił, czym zajmuje się realizator dźwięku i dlaczego praca realizatora jest w radiu tak ważna. A dzięki uprzejmości Zasława Adamaszka z Narodowego Muzeum Techniki mogliśmy zajrzeć do środka radioodbiornika. 


Odkrywajcie radiowe tajemnice razem z nami! 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Trwają "Bajkowe ferie" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 08:14
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii zimowych specjalną propozycję. Od poniedziałku, 16 stycznia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom trwa nowa zabawa w bajkowe zagadki. Na słuchaczy czekają zestawy upominkowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

XI Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki" – Izabelin 2023

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 13:28
Już po raz jedenasty Centrum Kultury Izabelin wraz z Europejską Fundacją Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści" organizują Mazowiecki Festiwal Piosenki "Rozdźwięki".
rozwiń zwiń