Polskie Radio Dzieciom

"Fredro o poranku" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2023 14:00
Z okazji 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry Polskie Radio Dzieciom zaprosiło na cykl audycji "Fredro o poranku", którego posłuchać można było od 31 lipca do 4 sierpnia w audycji "Poranek". W cyklu wykorzystane zostały fragmenty książki "Fotel czasu" autorstwa pani Anny Czerwińskiej-Rydel, za sprawą której wraz ze słuchaczami mogliśmy przenieść się w świat największego polskiego komediopisarza, który był również żołnierzem i ziemianinem, a nade wszystko wspaniałym mężem, ojcem i dziadkiem.
Na zdjęciu od lewej Martyna Chuderska - dziennikarka PRD i Anna Czerwińska-Rydel - autorka
Na zdjęciu od lewej Martyna Chuderska - dziennikarka PRD i Anna Czerwińska-Rydel - autorka Foto: Krzysztof Świeżak/PR

Najmłodszym słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom zapewne znany z wierszy "Paweł i Gaweł" czy "Małpa w kąpieli".

Anna Czerwińska-Rydel opisuje przygodę Olka, który na czas choroby przenosi się do babci. W jego sypialni stoi stary fotel, który okazuje się być wehikułem czasu. Fotel przenosi chłopca do XIX wieku, gdzie Olek poznaje swojego przodka – Aleksandra Fredrę. Fragmenty czytał Leszek Filipowicz.

W audycji pojawiła się również rozmowa Martyny Chuderskiej z autorką, a na słuchaczy każdego dnia czekały egzemplarze do zdobycia.

Wszystkie odcinki cyklu "Fredro o poranku" można było posłuchać od poniedziałku 31 lipca do piątku 4 sieronia na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po audycji również na stronie "Fredro o poranku".


Posłuchaj
04:26 Fredro 1.mp3 "Fredro o poranku" - Jak zainteresować dzieci biografią Aleksandra Fredry?

Posłuchaj
04:15 [DAB]Dzieciom (PCM) 1 sierpień 2023 09_16_26.mp3 "Fredro o poranku" - Czy Aleksander Fredro chodził do szkoły?

Posłuchaj
06:15 [DAB]Dzieciom (PCM) 2 sierpień 2023 09_14_55.mp3 "Fredro o poranku" - Czego Aleksander Fredro lubił się uczyć?

Posłuchaj
04:27 [DAB]Dzieciom (PCM) 3 sierpień 2023 09_15_40.mp3 "Fredro o poranku" - Co kryje się za słowami Fredry "Strach nastraszony"?

Posłuchaj
03:10 [DAB]Dzieciom (PCM) 4 sierpień 2023 09_14_59.mp3 "Fredro o poranku" - "Wolnoć Tomku w swoim domku" i inne cytaty Aleksandra Fredry

    

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadzisiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Znamy laureatów konkursu "Fredro w obrazku"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 08:00
Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego "Fredro w obrazku". Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem lub bajką Aleksandra Fredry. Nagrodą jest prezentacja prac na wystawie plenerowej podczas tegorocznego festiwalu "Dwa Teatry". Zamość 2023. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym www.fredrowobrazku.polskieradio.pl
rozwiń zwiń