Polskie Radio Dzieciom

"Poczuj – od dźwięku do emocji". Start projektu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 21:43
"Poczuj" w języku górali śląskich oznacza "posłuchaj" - głównym założeniem projektu jest połączenie rozwoju osobistego z aktywnym uczestnictwem w kulturze. Odbiorcami działań są przede wszystkim dzieci i młodzież, którzy w aktywny i twórczy sposób wezmą udział w programie artystycznym (koncerty i warsztaty Joszka Brody). Patronem medialnym projektu jest Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.
Poczuj  od dźwięku do emocji. Patronat PRD
"Poczuj – od dźwięku do emocji". Patronat PRDFoto: mat. pras.

Uczestnicy programu artystycznego realizowanego w ramach projektu "Poczuj – od dźwięku do emocji" rozwiną zdolności i umiejętności oraz poszerzą wiedzę z zakresu edukacji artystycznej zawartej w podstawie programowej, w szczególności poprzez łączenie muzyki z innymi obszarami wiedzy, zwłaszcza werbalizację emocji i uczuć, rozpoznawanie etnicznych instrumentów muzycznych i odkrywanie potencjału tkwiącego we wzmacnianiu własnej tożsamości kulturowej.

Działania realizowane będą w szkołach wiejskich, w województwach dolnośląskim, śląskim, podlaskim i lubelskim. Uczestnicy działań będą mogli utrwalać rezultaty dzięki pracy z materiałami fizycznymi i multimedialnymi.

Materiały multimedialne będą dostępne w Internecie na stronie instytuttransmisjikulturowej.pl/poczuj.

Instytut Transmisji Kulturowej realizuje projekt:  dofinansowany w ramach PROGRAMU RZĄDOWEGO Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronem medialnym projektu "Poczuj – od dźwięku do emocji" jest Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Przypominamy także o trwającym konkursie plastycznym "Kolorowy piórnik" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Na prace czekamy do 24 września. Szczegóły i regulamin znajdują si na stronie https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ 

.
Zobacz także
Czytaj także

W muzycznym ogrodzie. Piosenki o letniej przyrodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2023 08:00
Tydzień temu w audycji Muzyczne podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom słuchaliśmy piosenek opowiadających o porach roku i zmieniającej się wraz z nimi przyrodzie. Tym razem skupiamy się na wszystkim, co w zielonym ogrodzie. Zaglądamy przy tym do muzyki poważnej, której twórcy często sięgali do odgłosów natury, by dźwiękami malować to, co widzieli wokół siebie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Survival kulturalny. Ogólnopolski konkurs twórczy dla klas

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 11:58
Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży z małych miejscowości do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz aktywizacja do twórczej pracy zbiorowej i integracji grupy. Celem jest także uświadomienie uczestnikom, iż zdobycie umiejętności z zakresu savoir-vivre i kulturalnego zachowania się w bardzo różnych sytuacjach, pozwala na śmiałe i świadome korzystanie z możliwości uczestnictwa w różnorodnej ofercie kulturalnej, również tej postrzeganej jako wysoka, wpływa na podniesienie poczucia kompetencji towarzyskiego obycia oraz przygotuje do podjęcia nawet najbardziej wymagających zadań społecznych.
rozwiń zwiń