Polskie Radio Dzieciom

Po co muzyce rytm? Rozmowa z nauczycielką gry na gitarze klasycznej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 13:55
Gitara klasyczna to wspaniały instrument strunowy. Strun jest sześć i współcześnie są zrobione z nylonu. Struna na dole jest najcieńsza, a na górze - najgrubsza! Kiedy wymyślono gitarę, i co trzeba umieć, żeby pięknie na niej zagrać? Wie to nauczycielka muzyki jednej z placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alenavlad

Pani Magdalena Biała-Gołędowska, która uczy gry na gitarze w Warszawskiej Szkole Muzycznej opowiedziała o gitarze, m.in. o tym czemu podczas gry na instrumencie warto trzymać się rytmu zapisanego w nutach. Zapraszamy do wysłuchania załączonej rozmowy.

Posłuchaj
07:02 Magdalena Biała-Gołędowska opowiada o gitarze klasycznej.mp3 Magdalena Biała-Gołędowska opowiada o gitarze klasycznej_Muzyczne podróże w PRD_29.09.2023

Polskie Radio Dzieciom odwiedza muzyczne placówki aby porozmawiać o instrumentach muzycznych i nauce gry na nich. Gitara, klawesyn, harfa nie raz wybrzmiewały w nagraniach reporterskich. Ich stałą częścią są także rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką gry na wybranych instrumentach.

Więcej znaleźć można na stronie Polskiego Radia Dzieciom w zakładce Placówki Ambasadorskie. Zapraszamy!

Audycja: Muzyczne podróże / Placówki ambasadorskie
Rozmawiała: Julia Rozbiecka - reporterska PR Dzieciom
Data emisji: 29.09.2023
Godzina emisji: 10:35

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Krzysztof Krawczyk

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2023 12:15
Na piosenkach śpiewanych przez niego solo i w zespole, wychowywało się kilka pokoleń Polaków. Od początku kariery w 1963 roku wylansował dziesiątki przebojów. Czasami jego piosenkom zarzucano kiczowatość, co nie przeszkadzało, by zgodnie nucili je i bawili się przy nich dziadkowie, rodzice i dzieci. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Robert Janson i piosenki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 12:15
Dziś przyglądamy się twórczości Roberta Jansona, kompozytora, aranżera, piosenkarza, gitarzysty, lidera zespołu Varius Manx. posłuchamy utworó dla dzieci stworzonych przez tego znanego muzyka. 
rozwiń zwiń