Polskie Radio Dzieciom

Kulfon i Monika uczą się zdobić pisanki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2024 12:59
Wielka Sobota to tradycyjny dzień zdobienia jajek na Wielkanoc. Właśnie tego dnia Kulfon i Monika będą w Polskim Radiu Dzieciom zdobić jajka, które dostaną dzięki uprzejmości kury Albiny. Mają wielką ambicję, aby powstały przepiękne pisanki, wykonane różnymi technikami. Czy im się to uda?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.jpg

Najważniejszym symbolem Świąt Wielkanocnych są pisanki. Można je malować, ale także dekorować. Pisanki powinny być kolorowe. Do barwienia można wykorzystać m.in. naturalne barwniki, które znaleźć można w niejednej kuchni. Przy ich użyciu pisanki można zabarwić na żółto, pomarańczowo albo brązowo. Co ciekawe, do wykonania pisanek w tych trzech kolorach wystarczą jedynie łupinki cebuli. W zależności od tego, jak długo będziemy moczyli jajka w ugotowanych skórkach cebuli, będzie zależał ich kolor. Im dłużej, tym barwa będzie ciemniejsza.

A jakie sposoby na zdobienie pisanek mają Kulfon i Monika? I w jaki sposób Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom planują wykonać zdobienie pisanek?

Zapraszamy do słuchania audycji i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom 22 645 20 55.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego  stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Poznajemy rodzaje kalendarzy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2023 14:59
Do końca roku 2023 zostało zaledwie kilka dni. Wkrótce przejdzie on do historii, a jego miejsce zajmie rok 2024. Dlatego w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom opowiadamy o tym, jak można zapisywać mijające dni i przybliżymy ciekawostki związane z różnymi rodzajami kalendarzy używanymi na całym świecie.
rozwiń zwiń