Polskie Radio Dzieciom

Co cechuje wynalazców? Poznajemy najsłynniejszych z nich

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 12:00
Ciekawość świata, chęć zdobywania wiedzy i talent cechują wynalazców. Do najbardziej znanych należą Leonardo da Vinci, Alfred Nobel czy Nikola Tesla. Dziś w "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom o godzinie 15.00, opowiemy o najsłynniejszych europejskich wynalazcach. Zapraszamy!
Tomas Edison i Nikola Tesla. Grafika ilustracyjna.
Tomas Edison i Nikola Tesla. Grafika ilustracyjna. Foto: Shutterstock

Koło, żarówka, czy komputer zostały kiedyś wymyślone. A skoro z nich korzystamy, to ktoś, musiał je kiedyś wymyślić i jego pomysł okazał się bardzo potrzebny. Jest wiele wynalazków bez których dziś trudno byłoby żyć. Papier, silnik, telefon i wiele, wiele innych wspaniałych innowacji ułatwia nasze dzisiejsze funkcjonowanie. 

W "Popołudniku" Polskiego Radia Dzieciom powiemy także o najsłynniejszych wynalazcach - Polakach. Wśród nich znajdą się m.in. Ignacy Łukasiewicz, konstruktor lampy naftowej, Józef Hofmann, wynalazca wycieraczek samochodowych, czy Jan Szczepanik i Julian Ochrowicz konstruktorzy telektroskopu, od którego wywodzi się telewizor.

Zapraszamy do słuchania audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od 15.00 do 17.00.
Jak zawsze, czekamy na rozmowy telefoniczne na antenie. 
Numer telefonu do studia: 22 645 20 55. 


---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja Popołudnik
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 9.11.2022
Godzina emisji: 15.00.

Czytaj dalej:
Europejski Dzień Wynalazcy
"Popołudnik". Jak powstaje papier?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl

Zobacz także
Czytaj także

Przyglądamy się słuchawkom w Popołudniku PRD

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 23:16
Słuchawki możemy mieć na uszach, gdy słuchamy muzyki, ale są też słuchawki telefoniczne oraz słuchawki prysznicowe. Właśnie słuchawkom przyglądamy się dziś w audycji Popołudnik na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Jeśli chodzi o słuchawki, które służą nam do słuchania muzyki, to jest ich naprawdę wiele. Są słuchawki przewodowe i bezprzewodowe, dokanałowe i nauszne, małe i duże.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Popołudnik". Jak powstaje papier?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 18:35
Potraficie sobie wyobrazić, ze kiedyś nie było papieru? Poszukiwania materiału, na którym zapisywano, przekazywano i przechowywano informacje, doprowadzały do różnych rozwiązań...
rozwiń zwiń