Polskie Radio Dzieciom

Rabka Festiwal poszukuje czytelniczego Zwyrtały!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 08:00
Piąta edycja konkursu. Szukamy "czytelniczego" Zwyrtały, którego pomysł porwał do lektury i rozczytał szkołę, dzielnicę, wieś, miasto… Laureatem konkursu może osoba (lub grupa osób), niezależnie od wieku i miejsca działania, której pomysł zachwyci konkursowe jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński, pan Konstanty Przybora. Aby wziąć udział należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić i przysłać, pocztą tradycyjną lub mailowo, do 1 czerwca 2023 r., na adres Biblioteki w Rabce-Zdroju krótki formularz z opisem projektu, który znajduje się poniżej.
Rabka Festiwal poszukuje czytelniczego Zwyrtały
Rabka Festiwal poszukuje czytelniczego Zwyrtały!Foto: mat. pras.

Główna nagroda to m.in. tytuł zwycięzcy konkursu i dyplom, wykonany na podstawie linorytu autorstwa Jerzego Koleckiego, możliwość publikacji zwycięskiego pomysłu oraz jego prezentacji 14 lipca 2023, podczas warsztatów dla dorosłych w ramach Rabka Festival 2023

Organizatorzy przewidują przyznanie 5 wyróżnień.

Konkurs odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal 2023. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2023. Tematem przewodnim festiwalu będzie PRZYSZŁOŚĆ. Poszukamy wspólnie opowieści, które pozwolą patrzeć na nią z nadzieją, a nie ze strachem… Temu tematowi poświęcona będzie także festiwalowa konferencja dla dorosłych, która odbędzie się 14 lipca w godzinach 9-14.

Zwyrtała tak pięknie grał, że potrafił porwać aniołów do tańca i roztańczyć całe niebo!

Szczegóły konkursu Zwyrtała 2023 znajdują się w regulaminie na stronie KONKURSU

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festiwal", którego częścią jest konkurs Zwyrtała.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Za nami 9. Festiwal Literatury dla Dzieci 

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 12:07
Na językach! – to hasło przewodnie 9. Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbył się w Krakowie (16-20 listopada). W programie znalazły się spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży - i wiele więcej! Znamy też laureatów nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznańskie Targi Książki nie tylko dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 23:34
Miłośników czytania przyciąga bogata oferta - zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy. A skoro o pisarzach mowa, to oni również chętnie odwiedzają Poznańskie Targi Książki – wydarzenie obfituje w liczne spotkania z autorami, które przyciągają do stolicy Wielkopolski wielbicieli książek z całego kraju. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Biblioteka Otwarta" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2023 14:36
Przepiękne książki sensoryczne, dotykowe, z dużymi literami oraz urządzenia elektroniczne do odtwarzania tekstu, edukacyjne gry i puzzle, a przede wszystkim cała masa atrakcyjnych warsztatów – to wszystko czeka na gości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju, która realizuje projekt "Biblioteka otwarta".
rozwiń zwiń