Polskie Radio Dzieciom

III edycja Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 08:00
Instytut Pamięci Narodowej po raz trzeci organizuje Polonijny Turniej Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek", skierowany do uczniów szkół polonijnych z całego świata.
III edycja Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej Miś Wojtek
III edycja Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej "Miś Wojtek"Foto: mat. pras.

Celem projektu jest upowszechnianie polskiej historii – zapoznanie uczniów z historią deportacji ludności polskiej na Wschodzie oraz polskiego wysiłku wojskowego w II Korpusie Polskim, a także z zasadami rywalizacji w duchu fair play oraz integracja środowisk polonijnych.  Dzięki Turniejowi wiedza o Niedźwiedziu Wojtku i losie żołnierzy gen. Andersa dociera do polskich uczniów na całym świecie, służąc zachowaniu polskiej tożsamości w kolejnych pokoleniach rodaków mieszkających za granicą. 

Finałowe rozgrywki Turnieju odbędą się w dn. 15-18 maja 2023 r. w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki na ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Weźmie w nich udział 40 dwuosobowych drużyn ze szkół polonijnych z całego świata, m.in. z Australii, USA, Kanady, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Włoch i Islandii. 

Patroni medialni: Polskie Radio Dzieciom, TVP 3 Warszawa, TVP Polonia.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: patronatPRD radio dla dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Premiera w Teatrze Lalka "Rybak i Geniusz. Klechdy sezamowe"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 12:53
Klechda sezamowa Bolesława Leśmiana "Rybak i Geniusz" zachwyca kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Jej autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl. Baśń o Rybaku i Geniuszu to opowieść o sprawczej mocy ufnego serca, o cudownym odwróceniu losu, o tajemnicy zapisanej w przyrodzie  - ukrytej przed ciekawością człowieka...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rabka Festiwal poszukuje czytelniczego Zwyrtały!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 08:00
Piąta edycja konkursu. Szukamy "czytelniczego" Zwyrtały, którego pomysł porwał do lektury i rozczytał szkołę, dzielnicę, wieś, miasto… Laureatem konkursu może osoba (lub grupa osób), niezależnie od wieku i miejsca działania, której pomysł zachwyci konkursowe jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński, pan Konstanty Przybora. Aby wziąć udział należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić i przysłać, pocztą tradycyjną lub mailowo, do 1 czerwca 2023 r., na adres Biblioteki w Rabce-Zdroju krótki formularz z opisem projektu, który znajduje się poniżej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 15:21
Czytanie jako kapitał społeczny, czyli o czym w tym roku na Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Wiele mówi się o tym, że czytanie jest inwestycją w przyszłość naszych dzieci. Stają się mądrzejsze, lepiej wykształcone, będą budować nowy, lepszy świat.
rozwiń zwiń