Polskie Radio Dzieciom

XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 07:00
W dniach 11-17 czerwca 2023 r. ukonstytuuje się jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych w Polsce, czyli...XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. W ramach drugiej części dwuletniego planu zrealizowane będą pokazy spektakli, działania performatywne, warsztaty edukacyjne oraz liczne imprezy towarzyszące. Polskie radio Dzieciom objęło patronat medialny nad tym festiwalem.
XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. Patronat Polskie radio Dzieciom
XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. Patronat Polskie radio DzieciomFoto: mat. pras.

Hasło przewodnie XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela to wciąż: PODAJ CEGŁĘ!.
W związku ze zmianą siedziby Teatru, organizator chce nadal doskonalić z uczestnikami umiejętność budowania:

- mostów i porozumień,
- nowych domów i dobrych miejsc,
- siły i poczucia własnej wartości,
- braterskich relacji i komunikacji,
- wspólnych dróg i bliskich narracji.

"Towarzyszki i towarzysze! Nie bądźcie bumelantami, razem przekroczmy nowe normy!" - tak brzmi komunikat tegorocznego festiwalu.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny na www.teatrpinokio.pl

Festiwal odbywa się w Łodzi pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Premiera w Teatrze Lalka "Królowa Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 15:12
15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na kolejną premierę – tym razem będzie to "Królowa Śniegu". W teatralnej wersji przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru "Biuro podróży", historia Gerdy i Kaia opowiadana będzie w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję! Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym premierę tego spektaklu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczynka ze skrzypcami" - premiera w Teatrze Baj

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 01:33
 "Była sobie pewnego razu mała dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach. Dodatkowo posiadała rzadką umiejętność. Kiedy zakrywała oczy dłonią, mogła widzieć to, o czym akurat wówczas myślała (…)". Dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach, wyrusza na poszukiwania swojego taty. Droga, którą przemierza prowadzi przez morze, skały, lasy. Natura jest jej przeszkodą, ścieżką i lustrem jednocześnie. Jej emocje odbijają się w szumie fal, blasku zorzy polarnej i fruną z wiatrem. Muzyka, której bezgranicznie zaufała, wyznacza jej bezpieczną ścieżkę do cierpliwie czekającego na pomoc taty. W tym onirycznym, nastrojowym, niezwykle bogatym wizualnie i muzycznie przedstawieniu najważniejsza jest podróż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Królowa Śniegu" premiera w Teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 10:19
Królowa Śniegu to opowieść o dziewczynce, która przemierzyła cały świat, aby ocalić swojego przyjaciela. Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że przebyła drogę nie tylkob do przodu, ale również w głąb siebie, że stała się dojrzałą kobietą. Przekonuje się, iż warunkiem wolności, jest wierność sobie oraz miłość.
rozwiń zwiń