X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Morsowanie krok po kroku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 21:22
Czasy są dla podróżników trudne, ale znaleźliśmy sposób na to, by do spacerów i bliskich wypadów za miasto dodać odrobinę adrenaliny i emocji niczym na adventurowej wyprawie na drugi koniec świata. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: archiwum autora audycji

W dzisiejszej audycji porozmawiamy o rodzinnym morsowaniu: jak zacząć? Po co w ogóle wchodzić zimą do lodowatej wody? Czemu to służy? Jak to zorganizować – krok po kroku? No i czy to jest przyjemne…?

- Morsowanie wydaje się trudne, jednak w momencie, gdy robi się to z grupą ludzi, i jeżeli jest to zorganizowane wydarzenie to łatwej jest to zrobić. Dodatkowo endorfiny, które się wytwarzają sprawiają, że dochodzimy do wniosku, że to co robiliśmy było naprawdę świetne – powiedziała Magda Pinkwart, autorka audycji.

Czy do morsowania trzeba się przygotowywać?

Zanim zaczniemy morsowanie warto przygotować psychicznie i kondycyjnie. - Dobrze jest regularnie wykonywać treningi aerobowe tj. jogging, szybkie spacery, nordic walking lub jazda na rowerze. Jeśli obawiamy się jak zachowa się nasze ciało w kontakcie z zimną wodą, warto jest sobie zrobić na kilka tygodni przed pierwszym morsowaniem zimne prysznice zaczynając od letniej wody do coraz zimniejszej a potem znowu ciepłą i zobaczyć jak nasze ciało reaguje na tę zmianę temperatury - dodała autorka audycji.

Więcej w załączonym zapisie audycji.

Posłuchaj

59:25 2021_01_09 21_00_11_RadioDzieciom_Dziecko_w_drodze.mp3 09.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 09.01.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: dziecko dzieci podróże
Zobacz także

Czytaj także

Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:00
Salzburg, miasto Mozarta, stolica najpotężniejszego księstwa arcybiskupiego. W 2018 roku odwiedzili je podróżnicy Magda i Sergiusz Pinkwart, gospodarze audycji "Dziecko z drodze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prowansja oczami podróżującej mamy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 15:00
Magda i Sergiusz Pinkwart w audycji Dziecko w drodze gościli Kasię Myślicką, autorkę bloga kids&go i przewodnika dla rodzin wybierających się do Prowansji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem Polskiego Radia Dzieciom o Prowansji poznanej z bliska. Kasia Myślicka mieszka na co dzień na lawendowych wzgórzach Luberonu i wolne chwile spędza na zwiedzaniu południowych rejonów Francji nazywanych rajem na ziemi.
rozwiń zwiń