Polskie Radio Dzieciom

Barcelona

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 21:00
Barcelonę od Polski dzieli ponad 2000 km, ale dusza tego miasta jest bliska Polakom. Katalończycy kochają Mrożka i  Kantora, a spacer po mieście zaprowadzi nas do miejsc, gdzie chodził Chopin, Anders, Kapuściński i Gombrowicz. 
Audio
Widok na Barcelonę z Parku Gell
Widok na Barcelonę z Parku GüellFoto: pixabay.com

Gość audycji: Aurelia Połeć, autorka bloga "Mama w Barcelonie".

Dziecko w drodze 4 maja godz. 21:00

-

Barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać.

Zobacz także
Czytaj także

Jak dobrze zjeść w Andaluzji

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 21:00
W tym odcinku zawitaliśmy do hiszpańskiej Andaluzji. Dr Piotr Kołacz opowie o tym, jak dobrze jeść, także w podróży, gdy czasami mamy do czynienia z bardzo niezwykłymi potrwami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andora

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 21:00
Magda i Sergiusz Pinkwart, oraz ich pięcioletni syn – Wilhelm, opowiedzą o swojej podróży do Andory, jednego z najmniejszych krajów Europy. Na antenie porozmawiają z Alicją Wilton, która mieszka i pracuje w Andorze, a także wychowuje tam swoje dwie nastoletnie córki. Będą mówić o tym co w Andorze można zobaczyć, a także jak wygląda zwyczajne życie, szkoła i zakupy w tym niezwykłym kraju w sercu Pirenejów.
rozwiń zwiń