Polskie Radio
Section05
andora

Narciarski raj w Andorze i Dali na bulwarze

Andora la Vella to najwyżej położona stolica w Europie. Miasto znajduje się na wysokości powyżej 1000 m.n.p.m., a otaczają je Pireneje. To zupełnie nietypowe miejsce, odwiedzane zimą głównie przez miłośników wysokogórskich sportów na śniegu. Nic dziwnego, miasto słynie z malowniczych górskich szlaków i dobrych ośrodków narciarskich. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka andora Podróże z Czwórką podróże turystyka zabytki Martyna Matwiejuk

Urlop w Andorze

Za nami już półmetek wakacji. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w poszczególnych krajach, będących wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar andora

Andora

Magda i Sergiusz Pinkwart, oraz ich pięcioletni syn – Wilhelm, opowiedzą o swojej podróży do Andory, jednego z najmniejszych krajów Europy. Na antenie porozmawiają z Alicją Wilton, która mieszka i pracuje w Andorze, a także wychowuje tam swoje dwie nastoletnie córki. Będą mówić o tym co w Andorze można zobaczyć, a także jak wygląda zwyczajne życie, szkoła i zakupy w tym niezwykłym kraju w sercu Pirenejów.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom turystyka podróże wypoczynek andora