X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czym różni się harcerz od skauta

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 14:39
Wszyscy wiedzą co znaczy "mieć brata". Jeśli go mamy, to znaczy, że za zwyczaj z nim mieszkamy dopóki nie dorośnie. I czasami my denerwujemy się na niego, czasem on na nas, ale przecież tak naprawdę to się nawzajem kochamy. Mówi się też czasem o "bratniej duszy". Taką "bratnią duszą" dla Ani Shirley, bohaterki powieści Lucy Maud Montgomery, była jej przyjaciółka Diana. Bratnią duszą jest zazwyczaj bardzo bliski przyjaciel, ktoś, kto rozumie nas bez słów.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/ VP Photo Studio

Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony co roku 22 lutego, to wielkie święto harcerzy. Wymyślili, że obchodzić go będą właśnie tego dnia, bo 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella.

Lew i Królik postanowili o harcerstwie porozmawiać. O tym, czym właściwie harcerstwo jest opowiedziała im Martyna Kowacka - rzecznik Związku Harcerstwa Polskiego. Jak sama mówi - harcerstwo to wielka przygoda, można tam robić wiele wspaniałych rzeczy, dużo się nauczyć i nie trzeba być wcale maluchem, żeby do harcerstwa się zapisać.

Posłuchaj
59:23 2021_02_22 18_00_03_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 22 lutego godz. 18:00

 
Po co harcerzowi chusta w mundurze, jakie harcerz ma umiejętności, czym się różni od skauta, kim jest zuch i kiedy można nim zostać? Posłuchajcie.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Martyna Kowacka - ZHP
Data emisji: 19.02.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Potrawy na mroźne dni

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:00
Za oknem zimno, szaro-buro i pada śnieg. Nawet jeśli lubimy w taką pogodę bawić się na śniegu, to nie ma rady, przy takiej pogodzie nie sposób czasem nie zatęsknić za latem i rozgrzewającym słońcem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomagać innym? Dzwonimy na 112

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 11:54
Jeden, jeden, dwa! "112" to numer alarmowy, pod który można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej. Wybierając 112, uzyskujemy połączenie z odpowiednią służbą ratunkową (policją, strażą pożarną lub ratownictwem medycznym), a numer jest dostępny jest przez całą dobę.
rozwiń zwiń