X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak pomagać innym? Dzwonimy na 112

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 11:54
Jeden, jeden, dwa! "112" to numer alarmowy, pod który można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej. Wybierając 112, uzyskujemy połączenie z odpowiednią służbą ratunkową (policją, strażą pożarną lub ratownictwem medycznym), a numer jest dostępny jest przez całą dobę.
Połączenie z numerem 112 pozwoli na zgłoszenie zagrożenia życia bądź przestępstwa, a następnie - po decyzji dyspozytora - na wysłanie specjalistycznych służb
Połączenie z numerem 112 pozwoli na zgłoszenie zagrożenia życia bądź przestępstwa, a następnie - po decyzji dyspozytora - na wysłanie specjalistycznych służbFoto: shutterstock/Georgejmclittle

Posłuchaj
59:06 2021_02_11 18_00_26_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Dzwonimy na 112! _ Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 11 lutego godz. 18:00

 
Czy wiecie, co zrobić kiedy spotkacie kogoś, komu trzeba pomóc? Jakie informacje należy podać dyspozytorowi numeru 112 jak już tam zadzwonimy, z czego można wezwać pomoc i gdzie właściwie się wtedy dodzwaniamy? O tym wszystkim opowiadał Leopoldowi i Filipowi lekarz Mariusz Rozbiecki. A Filip Karocki - Królik sam, pod czujnym uchem lekarza, ćwiczył na antenie wzywanie pomocy i rozmowę z dyspozytorem!

Jak pomagać innym korzystając z numeru 112? Co sami możemy zrobić, zanim ta fachowa pomoc dojedzie do poszkodowanego?
I jak próba wzywania pomocy udała się Królikowi?
Posłuchajcie.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Mariusz Rozbiecki
Data emisji: 11.02.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Bezpieczny dom

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 16:00
Podobno najwięcej wypadków zdarza się w domu... Jak zatem dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła, miejsce problemów czy droga do sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 15:33
Trwa drugi semestr nauki szkolnej. Oceny na semestr zostały wystawione, zatwierdzone, uczniowie pracują trochę na nowy rozdział w swojej szkolnej karierze. Jak sprawić, żeby to była droga pełna sukcesów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko bezpieczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 23:55
Edukacja zdalna przyczyniła się do tego, że dzieci spędzają przed ekranami komputerów więcej czasu niż kiedykolwiek przedtem, i to przy pełnej aprobacie, czy wręcz zachęcie rodziców. Oznacza to także, że częściej narażone są na związane z tym niebezpieczeństwa. 
rozwiń zwiń