X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zrobić idealne zdjęcie? Rozmowa z fotografem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:19
Wraz z upływem czasu człowiek zapomina o niektórych wydarzeniach z życia. Szansą na zatrzymanie danej chwili jest ujęcie jej na fotografii. Dzięki temu będziemy mogli wrócić wspomnieniami do przeszłości i na nowo przeżyć przyjemne i szczęśliwe momenty. O tym jak zrobić idealne zdjęcie opowiedział w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem fotograf Michał Obrycki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Obecnie bardzo często robi się wiele zdjęć, które prawie się od siebie nie różnią. Zapominamy zatem,  że w fotografii kluczowa jest historia, którą chce się pokazać. Jeśli wybranie jednej fotografii sprawia trudności, pomocne może okazać się oglądanie ich wszystkich w formie miniaturek. W ten sposób w momencie, gdy dane zdjęcie zwróci naszą uwagę, będzie to oznaczać, że to właśnie ono jest najlepsze. 

Posłuchaj
60:45 2021_05_06 18_00_00_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Jak zostać fotografem?_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 6 maja godz. 18:00

Zanim zacznie się robić zdjęcia warto jest się najpierw zastanowić nad tym, jak chcemy, by one wyglądały. Możemy zacząć od fotografowania jednego elementu i stopniowo dodawać do kadru kolejne fragmenty otoczenia. Istotne jest także zadbanie o odpowiednie światło, gdyż źle dobrane może zepsuć efekt końcowy. Niektórzy chętnie fotografują niedługo przed zachodem słońca, dzięki czemu otrzymują ciekawy efekt cieni oraz piękne i ciepłe barwy.

Robienie zdjęć może być pretekstem do zwiedzania wielu ciekawych miejsc. Przed wyruszeniem w podróż korzystne jest poznanie funkcji aparatu, by znać jego możliwości oraz ograniczenia. Dzięki temu będziemy w stanie ukazać coś wyjątkowego. – Punkt widzenia fotografa, to jest coś, co jest najcenniejsze w fotografii; żeby pokazać nam świat, który widzimy, ale w zupełnie inny sposób – powiedział gość audycji, Michał Obrycki.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Michał Obrycki
Data emisji: 6.05.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych

angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

Czym różni się harcerz od skauta

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 14:39
Wszyscy wiedzą co znaczy "mieć brata". Jeśli go mamy, to znaczy, że za zwyczaj z nim mieszkamy dopóki nie dorośnie. I czasami my denerwujemy się na niego, czasem on na nas, ale przecież tak naprawdę to się nawzajem kochamy. Mówi się też czasem o "bratniej duszy". Taką "bratnią duszą" dla Ani Shirley, bohaterki powieści Lucy Maud Montgomery, była jej przyjaciółka Diana. Bratnią duszą jest zazwyczaj bardzo bliski przyjaciel, ktoś, kto rozumie nas bez słów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia pierwszych rowerów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:00
Po nieprzyjemnej zimie nadszedł czas na który wielu z nas tak długo czekało. Słońce zaczyna świecić coraz śmielej, a temperatura powolutku wzrasta, co oznaczać może jedno. Najwyższa pora wrócić do jazdy na rowerze! Wraz z Lwem Leopoldem i Królikiem Filipem wyruszymy na wycieczkę kolarską śladami rowerowej historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziecięcych autek do sportowej jazdy samochodem

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:59
Do kategorii sportowych nie zaliczamy jedynie powszechnie znanych aktywności fizycznych i sportów zespołowych, ale także dyscypliny, w których wykorzystuje się pojazdy silnikowe. Tak więc pod hasłem motorsportu kryją się m.in. wyścigi motocyklowe, off road czy drift. Co więcej, sport ten jest popularny także wśród dziewczyn, o czym najlepiej przekonuje Karolina Pilarczyk, mistrzyni driftingu oraz gość Podwieczorka.
rozwiń zwiń