X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak własnoręcznie zrobić kalendarz?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 12:15
Leszek i Miś Michaś rozmawiali o własnoręcznie robionym kalendarzu, którego wykonanie wcale nie jest takie trudne. Przy okazji poruszyli temat Nowego Roku. Z tej okazji postanowili przypomnieć sobie mijający rok i wyciągnąć wnioski. Jakie wnioski mógł mieć Miś Michaś?
Jak własnoręcznie zrobić kalendarz?
Jak własnoręcznie zrobić kalendarz?Foto: Flickr/CC/Dafne Cholet

Kiedyś przejście z jednego roku w drugi nie było hucznie celebrowane. Gdy ta okazja do świętowania zaczęła zyskiwać na popularności, w balach sylwestrowych brały udział osoby z wyższych sfer. Dopiero z czasem obchody Sylwestra stały się powszechne. 

Zagadka Leszka dotyczyła książeczki, której każda ze stron ma przypisaną inną datę. W niej zawarte są najważniejsze fakty z życia, które uzupełniamy codziennie. Dziadek Ignacy opowiedział o zegarze na wieży zegarowej Torre dell'Orologio, która znajduje się na placu świętego Marka w Wenecji. To właśnie tam jest najstarszy zegar astronomiczny na świecie. 

Posłuchajcie załączonej audycji.

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Prowadził: Leszek Filipowicz
Data emisji: 30.12.2021.
Godzina emisji: 11.00.

Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. 
***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Czy istnieje prezent doskonały? Mis Michaś szukał odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 10:00
Leszek i Miś Michaś rozmawiali o świątecznych prezentach, którymi Miś bawi się do dziś. Zastanawialiście się kiedyś, co dawniej dzieci dostawały pod choinkę? A jakie są najbardziej nietypowe prezenty bożonarodzeniowe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd się biorą kolory?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 20:07
Kolorów wokół nas naprawdę wiele. Powstają one z wymieszanych barw podstawowych – czerwonego, żółtego i niebieskiego. Gdy do otrzymanego koloru dodamy odrobinę białego, będzie on jaśniejszy, czarny zaś sprawi, że kolor się przyciemni. Każdy z kolorów ma wiele odcieni o przeróżnych nazwach. Gdzie najlepiej ich szukać? 
rozwiń zwiń