Polskie Radio
Section05
kolor

Leki i dieta w ciąży mają wpływ na kolor zębów dziecka

- Każdy z nas ma inny kolor zębów. Jedni od urodzenia mają zęby bardziej żółte, drudzy - bardziej białe, które przebarwiają się również wraz z wiekiem – powiedziała Agata Pleszyniak, stomatolog z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Katowicach. Dentystka podkreśliła, że nie na wszystkie przebarwienia mamy wpływ.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka stomatolog kolor ząb ciąża zdrowie i dieta STYL ŻYCIA

Paleta Ziemia. Muzeum Narodowe na Pikniku Naukowym

- Przygotowując propozycję Muzeum Narodowego w Warszawie (MNW) na Piknik Naukowy pomyślałam, że nasza planeta jest niewyczerpaną paletą barw. Wiele historycznych dzieł sztuki powstało dzięki naturze - mówi w "Stacji Kultura" Anna Knapek z Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piknik Naukowy 2017 Polskie Radio Muzeum Narodowe w Warszawie Centrum Nauki Kopernik KULTURA SZTUKA Katarzyna Dydo kolor barwy

Festiwal Holi. Święto kolorów, muzyki i radości

- To wydarzenie wywodzi się z hinduizmu - to święto wiosny i radości. Polska edycja nie jest związana z religią, ale daje nam radość i łączy pokolenia - mówił w rozmowie z Kasią Dydo Jakub Bujnik czyli DJ Buyas, który razem z Festiwalem Kolorów zjeździ w tym roku Polskę od gór do morza. Skąd się bierze fenomen tego wydarzenia?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kolor STYL ŻYCIA Katarzyna Dydo muzyka elektroniczna młodzież miasto