X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy istnieje prezent doskonały? Mis Michaś szukał odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 10:00
Leszek i Miś Michaś rozmawiali o świątecznych prezentach, którymi Miś bawi się do dziś. Zastanawialiście się kiedyś, co dawniej dzieci dostawały pod choinkę? A jakie są najbardziej nietypowe prezenty bożonarodzeniowe?
Jaki prezent jest idealny?
Jaki prezent jest idealny?Foto: Pixabay

Zagadka Leszka dotyczyła kogoś, kto kojarzy się z saniami i zaprzęgiem reniferów. Jednym z jego atrybutów jest worek pełen… prezentów, oczywiście! Z dziadkiem Ignacym Michaś porozmawiał o tym, jak dawniej wyglądał sport. Na czwarte śniadanie Miś miał coś zdrowego i pożywnego! 

Miś Michaś zastanawiał się, jaki prezent będzie najlepszym wyborem. Padło wiele propozycji - niektóre lepsze, inne gorsze. Swoje zdanie na ten temat wyraził także Leszek. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy istnieje prezent doskonały, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji. 

Posłuchaj
Czy Miś Michaś jest zadowolony z otrzymanych od Mikołaja prezentów?

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Prowadził: Leszek Filipowicz
Data emisji: 23.12.2021.
Godzina emisji: 11.00.


Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. 
***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Poznajemy czasy średniowiecza [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 08:00
W audycji "Leszek i Miś Michaś" przenieśliśmy się do czasów średniowiecza, rycerzy i księżniczek. Dowiedzieliśmy się kim był klikon i gdzie można zobaczyć najpiękniejsze zamki. A misia Michasia czekało ważne królewskie zadanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczny koncert kolęd "Nad Betlejem jasna gwiazda"! [OGLĄDAJ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 09:09
Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, który odbył się w czwartek 6 stycznia o godz. 13.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpili Kaja i Janusz Prusinowscy z Przyjaciółmi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zima w pełni. Na lodowisko czas start!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 10:36
Łyżwiarstwo śmiało można nazwać sportem narodowym Holandii. Kraj ten przecinają tysiące kilometrów kanałów, które powstały, by chronić okolice przed powodziami. To właśnie w Holandii po raz pierwszy rozegrały się zawody w łyżwiarstwie szybkim. Obecnie z miejskich ślizgawek korzystają również mieszkańcy Niderlandów.
rozwiń zwiń