Polskie Radio Dzieciom

Pracusie w przyrodzie. Czy znacie pracusiów, którzy są nimi z natury?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 16:39
1 maja obchodzimy Święto Pracy. Z tej okazji w "Popołudniku" zastanawiliśmy się nad tym, jak praca wygląda w przyrodzie. Czy znacie pracusiów, którzy są nimi z natury? Jednymi z najbardziej pracowitych owadów są mrówki, które doskonale wiedzą, czym jest praca zespołowa. Mrówki robotnice prawie w ogóle nie odpoczywają. Choć są bardzo małe, potrafią budować pokaźne mrowiska.
Mrówka - pracuś w świecie zwierząt
Mrówka - pracuś w świecie zwierzątFoto: Wilfbuck via Foter.com / CC BY-NC-ND

Mówiąc o pracowitych zwierzętach nie można zapomnieć o bobrach, które budują tamy w wodzie. To prawdziwi wodni architekci. Do budowy tamy bobry używają pni i gałęzi, które ścinają swoimi mocnymi zębami.

Pracę wykonują też niektóre psy nazywane towarzyszącymi. Są one specjalnie szkolone, by mogły być przewodnikami dla osób z niepełnosprawnościami, np. niewidomych czy niesłyszących. To bardzo odpowiedzialna praca. 

Posłuchaj
59:32 2023_05_01 16_00_02_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Pracusie w przyrodzie_Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 1 maja godz. 16:00

Więcej o pracowitych zwierzętach dowiecie się słuchając załączonego zapisu audycji. Zapraszamy!

Audycja: Popołudnik
Prowadził: Patryk Bartoszwski
Data emisji: 1.05.2023
Godzina emisji: 15.00-18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom dba o bezpieczeństwo drogowe swoich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:35
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Można tu usłyszeć informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy autokarem czy korzystania z telefonu w czasie jazdy rowerem. Dziś, 5 października w audycji "Popołudnik", będzie kolejna okazja by usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze czy chodniku. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w edukacji o bezpieczeństwie drogowym, podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd się wzięła reklama i do czego służy?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 15:00
Reklama to przekaz, który trafia do odbiorcy i informuje o pojawieniu się danego produktu na rynku. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju forma komunikowania się przedsiębiorstw z potencjalnymi klientami. Celem reklamy jest zwrócenie uwagi odbiorcy na tyle, by zechciał on kupić dany przedmiot lub skorzystać z oferowanej usługi. Zainteresować konsumenta można na wiele sposobów, chociażby używając języka korzyści, wpływając na emocje czy intrygując. Reklama najczęściej pojawia się w różnego rodzaju mediach, a więc w prasie, w telewizji, w radiu oraz w internecie. Ale skąd właściwie wzięła się reklama i gdzie się można było się z nią zetknąć, gdy jeszcze nie było mediów? O tym w dzisiejszym "Popołudniku" w PR Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nareszcie majówka! Spędź ją przy dźwiękach Polskiego Radia Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 17:44
Polskie Radio Dzieciom zaprasza do spędzenia długiego weekendu majowego przy dźwiękach płynących prosto z radiowego studia. W audycjach związanych z majówką dowiemy się co można robić na świeżym powietrzu w czasie długiego weekendu majowego, jakie przysmaki są najlepsze na grilla i gdzie pochowały się krasnoludki, które zazwyczaj przysłuchują się wszystkim rozmowom z dziećmi podczas audycji PRD? Na te wszystkie pytania odpowiemy w czasie długiego weekendu majowego. Jak zawsze weekend usłyszycie Kulfona i Monikę, radiowego trenera - Zbyszka, pędzącą za kulturą Martynę oraz ulubieńców dzieci - Leszka i Misia Michasia i wiele, wiele innych wspaniałych i dobrze znanych dzieciom i rodzicom głosów. Zapraszamy!
rozwiń zwiń