Polskie Radio Dzieciom

"Dzika Odyseja". Ekspedycja przez 23 Parki Narodowe. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 14:30
Za nami trzecie spotkanie z cyklu "Dzika Odyseja: Ekspedycja przez 23 Parki Narodowe". Tym razem w audycji Polskiego Radia Dzieciom, Krystian Tyrański, twórca idei, podróżnik, opowiedział o przygotowaniach do wielkiej ekspedycji. "Dzika Odyseja" to nie tylko trasa na mapie... Po więcej zapraszamy poniżej!
Co jest ważne w odkrywaniu flory i fauny polskich Parków Narodowych tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Co jest ważne w odkrywaniu flory i fauny polskich Parków Narodowych tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Dzika Odyseja to niezwykłe przedsięwzięcie, które połączyć może przyrodę, ekspedycję, a przede wszystkim rodzinne wspomnienia. Przemierzając 23 parki narodowe, możemy odkryć nie tylko piękno dzikiej przyrody, ale także zbudować trwałe relacje z najbliższymi.
- Odkrywanie tajemnic każdego z parków to nie tylko przygoda dla zmysłów, ale również dla duszy. Spotkania z niezwykłymi ludźmi, różnorodność flory i fauny, czy też niespodzianki przyrody – to wszystko składa się na niepowtarzalne chwile - podkreślił Krystian Tyrański dodając, że w planowaniu takiej ekspedycji kluczowe są organizacja i przygotowanie. Zadanie to wymaga wyznaczenia kolejności odwiedzin parków, zaznajomienia się z atrakcjami każdego z nich oraz dostosowania ekspedycji do pór roku. Odkrywanie parków narodowych staje się wówczas pełną przygód podróżą, a nie jedynie zwykłym zwiedzaniem. 

Posłuchaj
18:49 [DAB]Dzieciom (PCM) 16 styczeń 2024 15_39_02.mp3 O "Dzikiej Odysei". Ekspedycji przez 23 Polskie Parki Narodowe opowiedział w "Popołudniku" Krystian Tyrański - podróżnik, twórca idei_16.01.2024.

 

"Dzika Odyseja" to nie tylko trasa na mapie, ale także podróż ku zrozumieniu dzikiej przyrody i budowaniu więzi rodzinnych. To także okazja, by przekształcić zwyczajne rodzinne spacery w fascynujące wyprawy, a wspólne odkrywanie skarbów natury może stać się źródłem niezapomnianych wspomnień.

Audycja: Popołudnik
Prowadził: Jacek Zawada
Gość: Krystian Tyrański - podróżnik, twórca idei, znany słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom jako autor audycji "Mali strażnicy dzikiego królestwa"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Mali strażnicy dzikiego królestwa". Wyprawa 227. Historia słonia leśnego i pradawnych lasów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 23:57
Stolica naszego kraju jest wyjątkowa. Jako jedna z trzech stolic wszystkich państw na naszej planecie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z parkiem narodowym. To oznacza, że Warszawa znajduje się tuż przy Szlaku Dzikiej Odysei wiodącym przez wszystkie dwadzieścia trzy polskie parki narodowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzika Odyseja - Radiowa Ekspedycja Odkrywców. 23 PN w 23 miesiące?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 22:47
Podczas pierwszego spotkania rozmawialiśmy o czekającej nas dzikiej przygodzie związanej polskimi Parkami Narodowymi. Zastanawialiśmy się nad tym, czy ekspedycja zwiedzenia 23 polskich Parków Narodowych w 23 miesiące jest możliwa oraz jak się do niej przygotować. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzika Odyseja - Radiowa Ekspedycja Odkrywców. "Myślowskazy"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2023 13:24
Za nami drugie spotkanie "Ekspedycja Odkrywców". W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom przedstawiliśmy kilka "złotych myśli", na które warto zwrócić uwagę zanim zacznie się wielkie przygotowanie i pakowanie na ekspedycję. 
rozwiń zwiń