Polskie Radio Dzieciom

Wakacyjne skarby - mądrość wieku 

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 10:05
Czy wiecie jak wyglądały kiedyś wakacje? Nie wszystkie dzieci wyjeżdżały na kolonie i obozy, często spędzały czas z dziadkami, także na wsi, pomagając w gospodarstwie. Posłuchajcie! 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Posłuchaj

61:49 [DAB]Dzieciom (PCM) 26 lipiec 2020 09_00_06_NBS_.mp3 26.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony)

Prowadzenie: Małgorzata Bartos-Witan

Data emisji: 26.07.2010

Godzina emisji: 9:00

Zapraszamy na audycję z cyklu Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony w każdą niedzielę o godz. 9.00

-

Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa otwartych oczu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 10:05
Szukamy Bożych Skarbów po śladach: Anielskich z "Aniołem Stróżem", Mamusi z Nieba z "Małym Rycerzykiem Niepoklanej", wakacyjnych z Promyczkiem Dobra..
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cuda z niebieskiej szafy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 10:05
Cuda z niebieskiej szafy - które mogą okazać się prawdziwym skarbem. Szkaplerz i zbroja - oryginalne propozycje letniego "stroju"… 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pielgrzymka, wyzwanie i wysilek

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 10:05
Co ma wspólnego Powstanie Warszawskie i pielgrzymka piesza na Jasną Górę? Do obu potrzeba mobilizacji - czyli podjęcia wysiłku. Wyzwanie nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.
rozwiń zwiń