X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Prezenty dla mamy prosto z ogródka i łąki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 14:00
26 maja obchodzimy Dzień Mamy dlatego w audycji "Bajkowy ogród" Pascal Kaczorowski i jego córka, pięcioletnia Mila przygotowali prezent dla mamy Mili. Będzie to upominek wyszukany nieopodal domu. Jakie niespodzianki potrafią wzruszyć mamę? Z pewnością może to być bukiet pełen kwiatków zerwanych w ogródku. Tym razem Mila uzbiera także zioła z ogrodowego warzywniaka, których zapach przywołuje na myśl pyszności z domowej kuchni.
Audio
  • Co na Dzień Mamy? Pachnące kwiaty prosto z łąki (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_23.04.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Podczas przechadzki po kwitnącym ogródku, znaleźć można teraz kwitnące konwalie, niezpominajki czy gdzieniegdzie także róże. Zatem skarby natury dostępne w roślinnym królestwie mogą stać się pięknym prezentem na Dzień Mamy.

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Prowadzi: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 23.05.2019
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza DAB+
Zobacz także

Czytaj także

"Zwierzyniec". Owady, które zapylają kwiaty

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 23:23
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko zaczyna spływać tysiącami barw. Wiosna to czas kiedy miliony owadów zapylających wyrusza na wiosenny festiwal. I my takim właśnie owadom przyglądaliśmy się w naszym ogrodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenne wysiewy w "Bajkowym orgodzie"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 07:05
W "Bajkowym ogrodzie" w Polskim Radiu Dzieciom, została skonstruowana i zrzucona największa i niezwykła bomba nasienna. Tworzy się ją z ziemi, gliny, wody oraz mnóstwa nasion przeróżnych kwiatów. Jedynie wyobraźnia może nas w tym ograniczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15 maja. Dzień niezapominajki - kwiatka z bajki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:14
15 maja to dla Zosiek imieniny, a dla ogrodników ta zwana "zimna zośka" czyli ostatnie przymrozki przed latem. Dla wszystkich, którzy lubią kwiaty ten dzień kojarzyć się może z obchodzonym w Polsce od 2002 roku Dniem niezapominajki. To niebieskie, białe lub różowe kwiatki z małym oczkiem. Najczęściej spotykamy je na łąkach, polach i ogródkach. Czasami nazywane są też z języka rosyjskiego - niezabudką.
rozwiń zwiń