X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dba o słuch melomanów, uczy dobrych dźwięków - Filharmonia Szczecin i jej wszechstronna misja

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 10:00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma wiele pomysłów na to, jak zaprzyjaźnić dzieci z muzyką klasyczną. Placówka podejmuje bardzo szerokie działania edukacyjne.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o inspiracjach kulturalnych Filharmonii Szczecin dla dzieci i rodzin. (Kulturalna Strefa/Polskie Radio Dzieciom)_20.10.2019.
I żyli długo i w Szczecinie cz. I - koncert i premiera pierwszej płyty
"I żyli długo i w Szczecinie" cz. I - koncert i premiera pierwszej płytyFoto: Cezary Aszkiełowicz

- Wychodzimy z założenia, że Filharmonia jest absolutnie dla wszystkich i każdy ma prawo czerpać z bogatego świata dźwięków – tak o projektach warsztatów, nagrań i spotkań z młodymi melomanami powiedziała opowiadała Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii Szczecin, gość Martyny Chuderskiej w audycji ”Kulturoteka” w Polskim Radiu Dzieciom.
Rodzice do filharmonii  przyjdą na zajęcia dla maluchów i warsztaty dla kobiet w ciąży, pod hasłem Raniutto Pregnato. Warsztaty Raniutto -  to z kolei propozycja, aby sobotni poranek spędzić wraz ze swoim dzieckiem, bawiąc się i słuchając muzyki.
Placówka jest bardzo konsekwentna w swoich działaniach, ucząc obecnych i przyszłych melomanów dbania o słuch - prowadząc kampanię “Słyszę Dobre Dźwięki” – czyli jak chronić się przed wszechobecnym hałasem, lub przygotowując  projekt “Uszko Moniuszko” w którym uczestnicy projektu dowiedzą się jak zbudowane jest ucho, które słyszy muzykę, ale posłuchają też o tym, jakim dzieckiem był Stanisław Moniuszko. 

Filharmonia stara się też poszerzać możliwości odbioru sztuki osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W książce ”Idę do Filharmonii” – uwzględniono potrzeby dzieci z dysfunkcją wzroku -  powstała we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych. - Jest to książka którą może każdy czytać, dorosły czy mały. Udało nam się przemycić trochę różnych zasad, czyli savoir vivre młodego melomana: żebyśmy pamiętali o wyłączeniu telefonów albo wiedzieli w którym momencie oklaskiwać artystów. Ważne też, żebyśmy się wcale nie spieszyli bo te dźwięki koncertów muszą nas wejść, musimy je pochłonąć całym ciałem - naszymi uszami i wszystkimi zmysłami – dodała Dorota Serwa. 

"I żyli długo i w Szczecinie" "I żyli długo i w Szczecinie"

W planach artystycznych Filharmonii Szczecin są też słuchowiska z dźwiękiem szumu Odry. Przygotowywana jest też druga część wyjątkowych piosenek - z płyty “I żyli długo i w Szczecinie” - Nawet jeżeli nie jesteście ze Szczecina, ta płyta ma magię. Potrafi umilić i zaczarować każdą podróż, po chwili wszyscy je śpiewają – podsumowała gość Martyny Chuderskiej.
Więcej o działaniach Filharmonii Szczecin w załączonej audycji.

--

Rozmawiała: Martyna Chuderska
Data emisji: 20.10.2019
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Kulturalna strefa" w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 23:59
Wpływ muzyki na rozwój dziecka od wielu lat jest przedmiotem badań psychologów. Czy dzieci powinny słuchać muzyki? Jaki wpływ ma muzyka na wrażliwość dziecka i na jego ogólny rozwój intelektualny?
rozwiń zwiń