Polskie Radio Dzieciom

Wirtualna podróż po Polsce. Gra on-line

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 10:08
Marzyliście o dalekich podróżach? Czasem okazuje się, że to, co najciekawsze jest całkiem blisko. Chcecie zwiedzać świat, tymczasem warto najpierw rozejrzeć się we własnym kraju. Myślicie o podróży samolotem, pociągiem - tymczasem można taką podróż rozpocząć w internecie.
www.witajwpolsce.pl
www.witajwpolsce.plFoto: mat. prom.

Twórcy internetowej gry "Witajwpolsce.pl" zapraszają do poznania smaków, zwyczajów i kultury różnych regionów naszego kraju. Podczas gry możemy wędrować różnymi szlakami: choćby Szlakiem Zdobniczym, Szlakiem Obiektów Kulturowych, czy Szlakiem Ekspertów. W przygotowaniu wirtualnej zabawy pomogli eksperci - etnografowie historycy, kulturoznawcy, oraz mieszkańcy różnych regionów Polski, którzy doskonale znają opisywane miejsca.


Posłuchaj
50:40 Dzieci_AAC 2020_11_29-16-59-09.mp3 Skąd wziął się pomysł na grę? (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_29.11.2020.

 O pomyśle na grę Martynie Chuderskiej opowiedziała pomysłodawczyni i producentka tej zabawy - Iwona Haberny. - Okazało się, że ludzi bardzo interesuje specyfika lokalna różnych części Polski, różnice regionalne odbierane są teraz jako kapitalne bogactwo i coś czym się można pochwalić. I pojawiła się możliwość zrealizowania takiego projektu - powiedziała Iwona Haberny, gość "Kulturoteki" w Polskim Radiu Dzieciom.

Co ciekawego można odkryć bawiąc się grą? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 29.11.2020
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


 

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także
Czytaj także

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:50
"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 12:15
Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę. Tylko co mu z tego przyjdzie, skoro nie widzi świata dookoła? Bo gdyby się tylko rozejrzał, zobaczyłby na pewno to samo, co widzi czytelnik tej pięknej książki autorstwa Tiny Oziewicz - strzeliste góry, las i łąkę. I przestałby się lękać, prawda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzik jest dziki? Rozmowa z autorem książki "Dzik Dzikus"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:50
Życie dzika Dzikusa płynęło spokojnie, szczęśliwie i w miarę cicho, w podwarszawskim Kabackim lesie… aż tu nagle ktoś kichnął! Od tego właśnie zaczyna się "Dzik Dzikus" to historia, oswajająca wizerunek tego leśnego zwierzaka, ze ślicznymi ilustracjami Marty Kurczewskiej.
rozwiń zwiń