X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 12:15
Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę. Tylko co mu z tego przyjdzie, skoro nie widzi świata dookoła? Bo gdyby się tylko rozejrzał, zobaczyłby na pewno to samo, co widzi czytelnik tej pięknej książki autorstwa Tiny Oziewicz - strzeliste góry, las i łąkę. I przestałby się lękać, prawda?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/congerdesign

Posłuchaj
59:07 Dzieci_AAC 2020_11_15-20-58-46.mp3 "Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę  (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_15.11.2020.

"Co robią uczucia?" to książka nie tylko dla dzieci. Można ją otwierać na różnych stronach i czytać na wyrywki. Takiej książki trzeba nam na jesienną słotę - uważa Biserka Čejović, która w “Kulturalnej Strefie” zabrała słuchaczy nas do świata wartościowej literatury dziecięcej. 

Zapraszamy do wysłuchania ciekawej rozmowy o książkach, które warto zaproponować dziecku do przeczytania i do których z zainteresowaniem zajrzą również dorośli.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 15.11.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

jo


Zobacz także

Czytaj także

Rozmowa z Olgą Bończyk o "Miganych wierszach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:00
Chory Kotek, Lokototywa, Dyzio Marzyciel - wiersze należące do klasyki polskiej poezji dla dzieci są z nami od lat. Niedawno doczekały się przekładu na język migowy. W projekcie "miganewiersze.pl" dwudziestu wybitnych polskich artystów przeczytało dwadzieścia wierszy znanych polskich poetów, które są lubiane przez dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Astrid Lindgren - dała dzieciom Bullerbyn

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 05:10
113 lat temu, 14 listopada 1907 roku urodziła się słynna szwedzka pisarka, Astrid Lindgren. Jej książki dla dzieci wydawane są na całym świecie w ponad 100 językach i cieszą się niesłabnącą popularnością od szoku obyczajowego, jaki wywołały na początku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:50
"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
rozwiń zwiń