Polskie Radio Dzieciom

Rozmowy z laureatami Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej w kategorii "piosenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:33
Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki - Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna, nie dał się pandemii i w 2021 roku "Lokomotywa" ruszyła w coroczną trasę, zabierając do swoich wagonów młodszych i starszych artystów.
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2021
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2021Foto: mat. pras.

W audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z najmłodszymi laureatami tegorocznej "śpiewanej" edycji festiwalu, którzy swoimi występami wyśpiewali sobie miejsce na podium. 

Posłuchaj
60:28 2021_05_09 17_00_11_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Rozmowy z laureatami Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej (Kulturoteka/PRD)_9 maja 2021

 

O swoich pasjach, marzeniach, planach i o radach dla początkujących artystów opowiedzieli Martynie Chuderskiej: Natalka, Milena, Ola, Julia, Kinga i Kacper. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 9.05.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

PRD to radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Teatr 21. Rozmowa z założycielką w "Kulturalnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:21
Wszystko zaczęło się od szkolnych zajęć świetlicowych i w pewnym sensie od prostej artystycznej terapii. Ale nie mieli własnej siedziby i  pod swój dach przyjmowały ich różne instytucje kultury. A kiedy już stanęli na prawdziwej scenie, nie było odwrotu, postanowili być prawdziwym teatrem, bo co to przecież za teatr na niby.. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończyła się Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 17:50
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna to ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki, w którym każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, może wystąpić. W tym roku doczekaliśmy się kilkumiesięcznej edycji jubileuszowej, a uroczysty koncert finałowy odbył się w sobotę (16.10). Na tym wydarzeniu, obecne było Polskie Radio Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu.
rozwiń zwiń