X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Teatr 21. Rozmowa z założycielką w "Kulturalnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:21
Wszystko zaczęło się od szkolnych zajęć świetlicowych i w pewnym sensie od prostej artystycznej terapii. Ale nie mieli własnej siedziby i  pod swój dach przyjmowały ich różne instytucje kultury. A kiedy już stanęli na prawdziwej scenie, nie było odwrotu, postanowili być prawdziwym teatrem, bo co to przecież za teatr na niby.. 
Zdjęcie ze spektaklu Teatru 21 Statek miłości. Odcinek 1
Zdjęcie ze spektaklu Teatru 21 "Statek miłości. Odcinek 1"Foto: Marta Ankiersztejn

- Podstawą naszego działania  było to, żeby przekonać się, czy osoba z niepełnosprawnością może występować na scenie jako ekspert - mówi Justyna Sobczak, założycielka i reżyser Teatru 21, która była gościem "Kuturalnej Strefy" w Polskim Radiu Dzieciom.

Posłuchaj
59:11 2021_02_28 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 28 lutego godz. 21:00

I choć zespół teatralny Teatru 21 do dziś  nie ma jeszcze  swojej stałej siedziby, to w ciągu 15 lat działalności stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Artyści Teatru 21 występowali  na festiwalach krajowych we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i zagranicznych. W 2019 roku spektakl Rewolucja której nie było został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie.

Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się edukacją pedagogiką teatru działalnością wydawniczą organizuje konferencję wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach Na gali Paszportów "Polityki", która odbyła się 26 stycznia 2020 roku Teatr 21 został nagrodzony za  "przedstawienia uczące wrażliwości na to co nie oczywiste". Po raz pierwszy 28 letniej historii tej nagrody zostali  uhonorowani nią artyści z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 28.02.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Justyna Sobczak
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zobacz także

Czytaj także

Najstarszy polski teatr lalek znów otwarty dla widzów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:00
Doczekaliśmy wreszcie miłego czasu, kiedy można znów zasiąść na teatralnej widowni i tak naprawdę - nie on line - podziwiać wystawiane tam spektakle. Dla młodych warszawiaków ten czas jest jeszcze milszy, po kilku latach tułaczki po wielu warszawskich scenach (a nawet po kamienicach)do odnowionej, wyremontowanej przestrzeni najstarszego polskiego teatru lalek przy ulicy Jagiellońskiej, wraca właśnie zespół aktorski teatru Baj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera spektaklu "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:00
Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: "Wilk i lis", "Czerwony Kapturek" oraz "Wilk i siedem koźlątek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa z autorami książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:00
Jeśli wśród słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom są podróżnicy, to na pewno ucieszy ich ta audycja. Usłyszeliśmy w niej o tym, że można kajakiem przepłynąć ocean. I o człowieku, który tego dokonał. Aleksander Doba, latał szybowcem, skakał na spadochronie, a ocean kajakiem przepłynął aż trzy razy! A na koniec życia zdobył Kilimandżaro - "dach Afryki"!
rozwiń zwiń