!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kryminały z pazurem, czyli "Kocia Szajka"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 18:54
Morfeusz, bracia Piksele, Poziomka, Bronka, Lola, Komandos, a także Loretta i Ludwik Psota to członkowie cieszyńskiej Kociej Szajki. Seria kocich kryminałów autorstwa Agaty Romaniuk doczekała się czterech części: "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia",  "Kocia Szajka i napad na moście" oraz "Kocia Szajka i duchy w teatrze".
O Kociej szajce w Kulturotece PRD.
O "Kociej szajce" w" Kulturotece" PRD.Foto: mat. prom.

"Kocia Szajka i duchy w teatrze" to część, która ukazała się dosyć niedawno. Na premierę do jednego z teatrów w Cieszynie przyszedł tłum widzów. Nikt nie spodziewał się jednak, że scena zostanie wprawiona w niezamierzony ruch, a występująca na niej czeska aktorka spadnie ze schodów. Czy to był przypadek? Morfeusz wie od samego początku, że ktoś doprowadził do nieszczęścia celowo. Tylko kto? Duchy? To sprawa dla kocich detektywów. 

Posłuchaj
59:20 6.03. Kulturoteka.mp3 Kryminały z pazurem, czyli "Kocia Szajka". "Kulturoteka" w PRD_6.03.2022.

 

W każdej części "Kociej Szajki", oprócz zagadek detektywistycznych i licznych kocich śledztw pojawiają się także słowa wywodzące się z gwary śląskiej, którą posługuje się Bronka od Cieślarów. Jak szybko można się z orientować, Cieszyn okazuje się miastem pełnym tajemnic, które rozwikłać może tylko grupa wyspecjalizowanych i pełnych fantazji kotów. 

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 6.03.2022.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także
Czytaj także

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" - rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 11:43
Przedszkole to dla maluchów odkrywanie wielkiego świata. W "Kulturotece" w Polskim Radiu Dzieciom zapraszamy do rozmowy na temat serii książek o rezolutnym przedszkolaku Felku i jego śmiesznej przytulance Guciu. Z Katarzyną Kozłowską, autorką książki rozmawiała Martyna Chuderska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kocia książka" Iwaszkiewicza – skarb znaleziony po latach. Rozmowa z Alicją Rosé

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 19:19
"Kocia książka" to projekt, który Jarosław Iwaszkiewicz stworzył wyłącznie dla swoich córek. Gdy był poza domem, pisał dla dzieci wiersze w imieniu kota, który wyjechał razem z nim. Teksty zostały odnalezione po osiemdziesięciu latach, a książka, która dzięki nim powstała, jest jedyną pozycją dla dzieci w dorobku pisarza. Ilustracje do tego wspaniałego znaleziska stworzyła Alicja Rosé, gość Kulturoteki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domki dla lalek z czasów PRL-u i zabawki sakralne. Z wizytą w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 12:15
W Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek pojawiła się nowa lalka z dużym bagażem doświadczeń. Każdy eksponat w tym wyjątkowym muzeum ma niesamowitą historię i w owej historii uczestniczył. Gościem "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom była Aneta Popiel-Machnicka – miłośniczka domków dla lalek i założycielka Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek.
rozwiń zwiń