!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii". Rozmowa z autorem książki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 07:34
Kiedy dziesięcioletnia Tosia i jej o dwa lata młodszy brat Franek gubią się w centrum handlowym, wiedzą, że powinni jak najszybciej znaleźć rodziców. Zwłaszcza, że wokół dzieje się coś bardzo dziwnego… Ludzie chodzą jak w transie ze wzrokiem wlepionym w smartfony. Czy ma to jakiś związek ze zniknięciem mamy i taty? Dzieci wyruszają na poszukiwania w towarzystwie tajemniczej Sowy i jej rezolutnego kompana, psa Bertiego. Czy odnajdą rodziców i uwolnią ludzi od mrocznej siły, która pochłania ich czas, myśli i marzenia? 
Tomasz Stawiszyński - autor, gość Polskiego Radia Dzieciom
Tomasz Stawiszyński - autor, gość Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

"Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii" została napisana w formie baśni. To właśnie ta forma pozwala przedstawić historię w sposób "wysycony, czasem przerysowany, czasem karykaturalny" – mówił na antenie Polskiego Radia Dzieciom autor książki, Tomasz Stawiszyński. 

Posłuchaj
59:10 2022_08_28 17_00_03_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 28 sierpnia godz. 17:00

Żyjemy w świecie, w którym trudno jest uciec od technologii na dłużej. Książka ma na celu zbudować w kontekście szklanych ekranów świadomość, że "mamy do czynienia z jakimiś przedmiotami, które są w każdym razie ambiwalentne, tzn. takie, które mogą i dają – o tym Sowa mówi – wiele dobrego, na wiele pozwalają i wiele ułatwiają, ale z drugiej strony mają pewien uwodzicielski urok, który może prowadzić do niepokojących konsekwencji" – zaznacza Tomasz Stawiszyński. Jak dodaje gość "Kulturoteki", to właśnie czytanie może być panaceum na uzależnienie od technologii.  

Bohaterowie książki, którzy zgubili się w galerii handlowej mają sposób, by odnaleźć rodziców,  jednak po drodze trafią na pewien bardzo dziwny sklep, w którego witrynie siedzi czasem mrugająca i uśmiechająca się Sowa. Książka pod tytułem "Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii" jest książką niejako wprowadzającą w świat filozofii, ale tej rozumianej jako postawa wobec rzeczywistości oparta na zaciekawieniu i zdziwieniu. Jednocześnie książka ta jest swego rodzaju pochwałą czytania, będąc tytułem, który do czytania zachęca i ukazuje czytelnictwo jako coś przyjemnego.  

Więcej o książce w rozmowie z autorem na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturoteka".  

Audycja: "Kulturoteka"  

Prowadzi: Martyna Chuderska

Gość: Tomasz Stawiszyński - autor
Data emisji: 28.08.2022
Godzina emisji: 17.00.

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dALEJ:
Rozmowa o książce "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie"
Kryminały z pazurem, czyli "Kocia Szajka"

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

"Kocia książka" Iwaszkiewicza – skarb znaleziony po latach. Rozmowa z Alicją Rosé

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 19:19
"Kocia książka" to projekt, który Jarosław Iwaszkiewicz stworzył wyłącznie dla swoich córek. Gdy był poza domem, pisał dla dzieci wiersze w imieniu kota, który wyjechał razem z nim. Teksty zostały odnalezione po osiemdziesięciu latach, a książka, która dzięki nim powstała, jest jedyną pozycją dla dzieci w dorobku pisarza. Ilustracje do tego wspaniałego znaleziska stworzyła Alicja Rosé, gość Kulturoteki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kryminały z pazurem, czyli "Kocia Szajka"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 18:54
Morfeusz, bracia Piksele, Poziomka, Bronka, Lola, Komandos, a także Loretta i Ludwik Psota to członkowie cieszyńskiej Kociej Szajki. Seria kocich kryminałów autorstwa Agaty Romaniuk doczekała się czterech części: "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia",  "Kocia Szajka i napad na moście" oraz "Kocia Szajka i duchy w teatrze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Henio i Cztery Struny”. Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2022 08:00
W kwietniu br. swoją premierę miała książka "Henio i Cztery Struny" autorstwa Katarzyny Huzar-Czub. W tej serii ukazały się już takie tytuły jak "Impro-Frycek", "Ignacy Jan i Jego Plan" i "Tatulczyk Moniuszko". Każda z książeczek opisuje losy słynnych kompozytorów. Jacy byli w dzieciństwie? Rozmowa z autorką całej serii, Kasią Huzar-Czub w audycji "Kulturoteka" na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń